Nawet wielkie organizacje i korporacje światowej rangi korzystają z takiego podstawowego wyposażenia jak tablice biurowe. To ponadczasowe udogodnienie, które koniecznie powinno znaleźć się także w Twojej firmie. Nieważne, czy zajmujesz się branżą kosmetyczną, informatyczną czy gastronomiczną, wszędzie trzeba zarządzać i współpracować z ludźmi, a więc tablica nada się idealnie jako środek komunikacji. Nie wierzysz? Sprawdź, co przygotowaliśmy.

Dostępna dla wszystkich i wybranych

W zależności od tego, czy mamy do czynienia z dużym i podzielonym na sektory biurem albo jednopokojowym pomieszczeń, trzeba pomyśleć nad umiejscowieniem tablicy. Dobrze, jeśli pracownicy również mają do niej dostęp, ponieważ mogą samodzielnie tworzyć na niej plany, wyjaśniać pewne kwestie współpracownikom i kontrolować swój czas pracy. Z drugiej strony w pokoju przełożonego lub pomieszczeniu, gdzie cyklicznie odbywają się spotkania biznesowe, zgromadzenia zarządu lub zebranie całego zespołu, również powinna znajdować się tablica.

Wszystkie te okoliczności wymagają ustalenia ważnych kwestii, które najlepiej zapisać w widocznym miejscu. Niejednokrotnie mogłeś spotkać się z sytuacją, kiedy to na posiedzeniu ustaliliście wiele istotnych punktów, po czym następnego dnia mało kto o nich pamiętał, a przede wszystkim trudno było je wdrożyć bez podstawy pisemnej. Właśnie dlatego tablica suchościeralna jest świetnym pomysłem, bo może posłużyć do utrwalenia wiedzy i komunikatów.

Jaki rodzaj będzie najlepszy?

To pytanie równie dobrze moglibyśmy zadać pod inną postacią: Jaka pogoda jest bardziej korzystna? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, którą można by było uniwersalnie dopasować do każdej osoby i okoliczności, ponieważ liczy się przede wszystkim kontekst. Twoje biuro oraz dziedzina w jakiej się obracasz wymagają zupełnie innego przygotowania niż w przypadku konkurencji.

W tym celu musisz odpowiedź na kilka poniższych pytań, aby móc stwierdzić jakiego rodzaju tablica będzie najodpowiedniejsza w Twoim biurze.

  • Jak duże i przestronne jest Twoje biuro? Być może nie będziesz mógł skorzystać z typowej oferty sklepów z tablicami, a trzeba będzie zamówić tablicę na wymiar.
  • Czy wystarczy Ci jedna tablica albo może kilka? Wówczas warto zastanowić się na zamówieniem kilku różnych lub większej ilości z możliwością obniżenia ceny przy zakupie hurtowym.
  • Wolisz zachować w biurze czystość czy bardziej zależy Ci na oszczędności finansowej? Masz do wyboru tablice suchościeralne – bardziej higieniczne w użytkowaniu, ale droższe lub tablice typowo szkolne – mniej sterylne, ale dużo tańsze.
  • Czy często wieszacie w biurze różne dokumenty, plany, raporty itp. do wglądu dla wszystkich? Jeśli tak, można rozważyć opcję zakupu tablicy magnetycznej.
  • Jak często odbywają się u Ciebie spotkania biznesowe, zgromadzenia pracownicze i inne zebrania? Wiąże się to głównie z wytrzymałością tablicy, ponieważ możesz zainwestować w droższą wersję tablicy, która z pewnością posłuży na dłużej.

Oto kilka podstawowych kwestii, które mamy nadzieję pomogły Ci nieco w zdecydowaniu się na tablicę do biura. Pamiętaj, że możesz ją wykorzystać na milion różnych sposobów, a ich forma zależy głównie od Ciebie i Twoich współpracowników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://tablice-magnetyczne.com/.


Materiał partnera zewnętrznego