Strona główna Technologia System inteligentnego domu a bezpieczeństwo – czujnik otwarcia drzwi i okien

System inteligentnego domu a bezpieczeństwo – czujnik otwarcia drzwi i okien

316
0
System inteligentnego domu
W domu chcesz się czuć nie tylko komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Systemy inteligentnego zarządzania budynkiem wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z nowym wymiarem komfortu. Automatyzacja, którą zapewnia to rozwiązanie, znacznie ułatwia życie. To jednak nie wszystko, co można zyskać, decydując się na jego instalację. Równie ważny jest aspekt bezpieczeństwa. Zwiększysz je, rozbudowując swój system o czujnik otwarcia drzwi i podobne rozwiązania. Zobacz, co dają.

W domu chcesz się czuć nie tylko komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. To właśnie dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa śpisz naprawdę spokojnie i nie stresujesz się. Dlatego warto zadbać o jego zwiększenie. Jak? Pomoże Ci w tym nie tylko klasyczny system alarmowy. Przydatne rozwiązania zaoferuje również system inteligentnego domu. Zobacz, jak działa czujnik otwarcia okien oraz czujnik otwarcia drzwi, oraz w jaki sposób wykorzystać ich potencjał.

Czujnik otwarcia drzwi – jak to działa?

Czujniki otwarcia drzwi oraz okien to niewielkie elektroniczne elementy, które są montowane bezpośrednio na ramę okienną/drzwiową lub w ich okolicy. Jeśli zdecydujesz się na nowoczesne rozwiązanie, np. takie jak bezprzewodowy czujnik drzwiowy Keemple, nie zaburzy to w niczym wyglądu twojego domu. Te małe akcesoria bezprzewodowe w żaden sposób nie utrudniają codziennego korzystania z okien czy drzwi.

Jak działają takie czujniki? Elementy zintegrowane z systemem inteligentnego domu:

  • pozwolą Ci w każdej chwili sprawdzić status okna/drzwi – możesz nawet na dużą odległość, np. z pracy czy z wakacji sprawdzić, czy okno/drzwi są zamknięte,
  • poinformują Cię o każdej próbie otwarcia okien lub drzwi – jeśli w odpowiedni sposób skonfigurujesz system, otrzymasz alert o każdym takim zdarzeniu. To przydatne zarówno, gdy chcesz się skuteczniej zabezpieczyć na wypadek włamania, jak i w razie wizyty niespodziewanych (ale znanych Ci) gości.

Właściwe skonfigurowany system wyposażony w czujnik otwarcia okien pozwoli Ci również zamknąć =/otworzyć okno na odległość – oczywiście pod warunkiem, że jest ono wyposażone w kompatybilną automatykę.

Zarządzanie czujnikami jest bardzo proste – poradzisz sobie z nim np. za pomocą prostej aplikacji na smartfona. Warto podkreślić, że czujnik nie tylko zwiększa bezpieczeństwo. Możesz go zaprogramować również tak, aby po otwarciu drzwi w domu automatycznie włączała się Twoja ulubiona muzyka lub kanał telewizyjny, światła zapalały się, a rolety – odsuwały.

Nie tylko czujnik otwarcia drzwi…

System inteligentnego domu pozwoli Ci wzmocnić bezpieczeństwo również dzięki temu, że zintegruje się z systemem monitoringu IP. Zamontuj w newralgicznych punktach mieszkania/ domu (np. przy wejściu, w przedpokoju czy w salonie oraz w okolicach wyjścia na balkon) kamery i połącz je z instalacją bezprzewodowo. Inteligentna kamera – nagrywająca obraz i dźwięk – może włączyć się np. wówczas, gdy zostanie wykryty ruch. To pozwoli Ci podjąć szybką reakcję. Pamiętaj również, że urządzenie to może posłużyć do prowadzenia rozmów – nowoczesne kamery są wyposażone zarówno w mikrofon, jak i w głośnik, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność.

Jak widać, system inteligentnego domu sprawi nie tylko, że Twoje życie będzie bardziej komfortowe, ale przede wszystkim spokojniejsze. Poznaj bliżej jego możliwości i zadecyduj, czy to rozwiązanie dla Ciebie.


Materiał partnera zewnętrznego