Strona główna Technologia Przeniesienie numeru do innej sieci: co trzeba zrobić, aby nasz numer został...

Przeniesienie numeru do innej sieci: co trzeba zrobić, aby nasz numer został poprawnie przeniesiony do innego operatora?

588
0
młoda dziewczyna ze smartfonem w ręku na tle miasta wieczorem
Często firmy zapewniają klientom kartę z tzw. numerem tymczasowym, dzięki któremu już po podpisaniu umowy z nowym operatorem możemy cieszyć się z usług nawet przed przeniesieniem naszego docelowego numeru | fot.: stock.adobe.com

Każdy z nas ma pewne wymagania co do usług, z których korzysta. W dzisiejszych czasach istnieje duża konkurencja pod względem świadczenia usług mobilnych i telekomunikacyjnych dlatego konsumenci, aby skorzystać z jak najlepszych ofert, często zmieniają operatora tak, aby móc cieszyć się produktami dopasowanymi do swoich potrzeb.

Przeniesienie numeru gdzie się udać, aby to zrobić

Aby przenieść numer do innej sieci, należy zgłosić chęć zmiany u nowego operatora, nie należy udawać się do swojej dotychczasowej sieci. To nowy operator „załatwia” wszystko za nas. Aby zostało zrobione to poprawnie pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to udać się do punktu operatora, do którego chcemy przenieść numer.

Następnym krokiem jest wypełnienie dokumentów przeniesienia. Jest to dość proste, ponieważ to zazwyczaj pracownicy w punktach i salonach zapewniają gotowe już wnioski, które można szybko i bez obaw wypełnić na miejscu. Po wypełnieniu takiego wniosku następuje podpisanie umowy i wybór odpowiedniej oferty, do której zostanie przeniesiony nasz numer.

Czas przeniesienia numeru

To zazwyczaj nasz dotychczasowy operator decyduje, kiedy numer będzie miał możliwość przeniesienia i ustala konkretną datę. Jeżeli nadal jesteś zobowiązany umową z dotychczasowym operatorem, a już chcesz przenieść numer, pamiętaj, aby sprawdzić, czy masz taką możliwość i czy twój operator nie naliczy za to opłaty karnej (kara umowna). Zmianę operatora możesz również zgłosić w trakcie trwającej już umowy, upewnij się, jednak że w wypełnianym wniosku zaznaczona została opcja przeniesienia numeru z końcem umowy u dotychczasowego operatora.

Często firmy zapewniają klientom kartę z tzw. numerem tymczasowym, dzięki któremu już po podpisaniu umowy z nowym operatorem możemy cieszyć się z usług nawet przed przeniesieniem naszego docelowego numeru.

Dokumenty potrzebne do przeniesienia

Standardowym dokumentem potrzebnym to załatwienia wszystkich formalności będzie dowód osobisty, akceptowane są również inne dokumenty takie jak np. paszport, ale zawsze miej pewność, iż dowód będzie pierwszym dokumentem, który przydaje się w tego typu sprawach.

Do jakich ofert możliwe jest przeniesienie

Jeżeli w dotychczasowej firmie nie byłeś zadowolony ze swoich usług i chcesz je zmienić, np. przechodząc na kartę, nie musisz się martwić, numer możesz przenieść do dowolnej oferty niezależnie od tego, z jakiej usług korzystałeś dotychczas. Możesz przejść z abonamentu na kartę, z karty na abonament lub pozostać na tej samej opcji, lecz u innego operatora.

W jaki sposób otrzymać informacje na temat procesu przeniesienia numeru

Nowy operator ma obowiązek informowania klienta na każdym etapie przenoszenia numeru, zazwyczaj ma to miejsce poprzez wysłania wiadomości sms lub e-mail na dane podane we wniosku.

Podsumowując, zmiana operatora nie jest trudnym procesem, większą jego część wykonują pracownicy, którzy pilnują, aby wniosek został wypełniony poprawnie, a numer bez żadnych problemów przeniósł się do nowej sieci, klient musi zadbać tylko o to, aby dane były poprawne, a wybrane przez niego usługi zostały odpowiednio dobrane do jego potrzeb.

Jeżeli dotychczasowy operator komórkowy nie zapewnia odpowiednich i zadowalających usług, nie należy się wahać i od razu rozpocząć proces przeniesienia numeru.


AJA