Sprzęt marki HP, w tym komputery, drukarki, czy serwery, istnieje na rynku nieprzerwanie od 1939 roku. Cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na swoją wydajność i niezawodność. Jakie są najnowsze trendy w marce?

Nowoczesny design

Komputery HP odznaczają się charakterystycznym, nowoczesnym stylem wykonania. Obudowa stacji roboczej została wykonana tak, by nie tylko służyła jako ochrona wewnętrznych układów, ale również jako element wystroju. Z tego też powodu najnowsze rozwiązania zaprojektowano w prostym, gustownym stylu. Posiadają charakterystyczne, ukośnie idące prążki, a także w wielu modelach boczny pasek w wyróżniającym się kolorze.

Idealnym przykładem takiego designu jest komputer HP ProDesk 400 ze srebrnym paskiem z prawej strony, na którym umieszczono markę, model oraz najważniejsze gniazda. Innym, również doskonale się prezentującym przykładem, może być model HP EliteDesk, który zdobienie posiada w formie dolnej listwy. Jest to model „leżącego” komputera, który swoim wyglądem budzić może skojarzenia z konsolami typu Xbox.

Superszybki dysk

Najnowszym trendem rozwijającej się stale technologii jest stosowanie dysków SSD. Odznaczają się one bardzo szybkim odczytem i zapisem danych, dzięki czemu na przykład umieszczony na nich system operacyjny uruchamia się kilkakrotnie szybciej, niż gdyby został zainstalowany na tradycyjnym nośniku. Komputery HP również są coraz częściej wyposażone w dyski SSD o różnej pojemności, którym towarzyszą większe, ale wolniejsze, „tradycyjne” dyski HDD. Dzięki temu zapewniona zostaje możliwość szybkiej obsługi podstawowych funkcji, a jednocześnie duża przestrzeń dyskowa (dzięki pojemnemu HDD) dla zapisywanych danych, takich jak zdjęcia czy filmy.

Wydajność i szybkość ponad wszystko

Zarówno do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych, niezbędny jest sprzęt, który działa wydajnie i z dużą szybkością. Aby zostało to zapewnione, firma HP zdecydowała się umieszczać w swoich komputerach stacjonarnych najnowsze modele kart pamięci DDR 4 oraz 6-rdzeniowe procesory o wysokim taktowaniu. W efekcie otrzymuje się sprzęt, który sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach, takich jak uczelnie czy korporacje, jak również u klientów indywidualnych.

Doskonałe zabezpieczenia

Komputery HP są wyposażone przez producenta w szereg zabezpieczeń, w tym firmowe oprogramowanie antywirusowe HP Sure Click. Jednak nie tylko wirusy stanowią w chwili obecnej poważne zagrożenie dla każdego użytkownika komputera. Największym problemem jest wykradanie danych od użytkowników sieci, dlatego HP zadbało o to, by jego sprzęt był odporny na próby takiego działania. Służyć ma temu HP BioSphere 4, która to funkcja jednocześnie zabezpiecza pracę na komputerze przed przestojami. Te istotne zabezpieczenia, jak również pozostałe z omówionych krótko trendów gwarantują, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy komputerów będą zadowoleni, decydując się na modele z firmy HP.


Materiał partnera zewnętrznego