Strona główna Technologia Jak wybrać smartfon dla nastolatka?

Jak wybrać smartfon dla nastolatka?

570
0
Telefon
Dla nastolatka telefon także jest narzędziem pracy, nauki i zabawy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zakup smartfona dla nastolatka musi być dobrze przemyślany. Powinniśmy kierować się nie tylko parametrami telefonu, ale także potrzebami dorastającej pociechy. Na co koniecznie zwrócić uwagę?

Multifunkcjonalny telefon

Coraz częściej nawet nam, dorosłym, trudno jest wytrzymać kilka godzin bez korzystania ze smartfona. Dla nastolatka telefon także jest narzędziem pracy, nauki i zabawy. Rodzice przy wyborze telefonu dla dziecka zawracają uwagę nie tylko na najważniejsze parametry takie jak procesor, pamięć wewnętrzna, wydajność baterii czy wyświetlacz, ale także odporność na uszkodzenia i wysokiej jakości aparat i kamera. Dzięki temu nastolatek, wyjeżdżając na kolonię lub na wymianę zagraniczną będzie mógł w pełni wykorzystać możliwości telefonu. Nie będzie potrzebował zabierać dodatkowego aparatu, aby uwiecznić każdą chwilę, a także, co nie mniej istotne dla potrzebującego akceptacji rówieśników nastolatka, nie będzie czuł się gorsze czy „zacofany” przy koleżankach i kolegach z klasy. Takim multifunkcjonalnym telefonem jest iPhone X, który miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku, a można go kupić na tej stronie ispot.pl/iphone-iphone-X Przyjrzymy się temu modelowi i sprawdźmy, jakie ciekawe i praktyczne funkcje posiada.

iPhone X – jakie daje możliwości?

iPhone X to przede wszystkim wydajny procesor A11 Bionic o architekturze 64-bitowej i rewolucyjny system operacyjny iOS 11. Model, który zadebiutował pod koniec ubiegłego roku, ma wbudowany aparat główny 12 MPpix posiadający szerokokątny obiektyw oraz aparat przedni 7 Mpix. Ponadto telefon umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K. IPhone X może pochwalić się także wyświetlaczem OLED Multi-Touch 5,8 cala, który gwarantuje ostrość obrazu i świetne kolory. Przyglądając się temu modelowi, warto także zwrócić uwagę na technologię True Tone, która sprawia, że temperatura kolorów dostosowuje się do warunków oświetleniowych otoczenia. Telefon posiada także powłokę oleofobową odporną na odciski palców.

IPhone X posiada system ładowania bezprzewodowego i możliwość szybkiego ładowania. Telefon posiada także opcję Face ID, okrzykniętą jednym z najciekawszych rozwiązań dostępnych w tym modelu. W praktyce oznacza to, że telefon stworzy trójwymiarową „mapę” twarzy, która pozwala na odblokowanie urządzenia tylko tej osobie, która zostanie przez niego rozpoznana jako właściciel.

Warto zwrócić także uwagę na to, że nowy iPhone X pozwala w pełni korzystać z udogodnień osobom z niepełnosprawnościami. A to wszystko dzięki funkcjom takim jak VoiceOver czy AssistiveTouch. Wada wzroku, słuchu czy trudności z czytaniem nie są przeszkodą w obsłudze telefonu. IPhone X dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnym oraz gwiezdnej szarości.


Materiał partnera zewnętrznego