Strona główna Technologia Dlaczego warto mieć smartfona Samsung Galaxy S9?

Dlaczego warto mieć smartfona Samsung Galaxy S9?

307
0
Chłopak ze smartfonem w metrze
Przewaga Galaxy S9 nad konkurencją jest ewidentna na wielu polach. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Model S9 to kolejna odsłona topowej linii Galaxy, rozwijanej przez inżynierów Samsunga. Jak każdy flagowiec, telefon ten nie może pochwalić się niską ceną, jednak bije na głowę wszystkich rywali parametrami technicznymi. Przewaga Galaxy S9 nad konkurencją jest ewidentna na wielu polach.

Cennik i podstawowe dane techniczne

Samsung Galaxy S9 nie należy niestety do telefonów tanich. Obecnie jego cena oscyluje wokół 2300 zł. Jak na telefon z wyższej półki, tzw. flagowca, nie jest to stawka specjalnie wygórowana, jednak wydatek tej wysokości może budzić wątpliwości, skoro na rynku są przyzwoite smartfony za około 1000 zł. Czym może nas przekonać model S9? W odpowiedzi na to pytanie nie sposób pominąć trzech głównych atutów: procesora, wyświetlacza oraz aparatu.

Super wydajny procesor

Samsung Galaxy S9 został wyposażony w bardzo wydajny procesor Exynos 9810 Octa. Każdy z jego ośmiu rdzeni zaprojektowano bardzo dokładnie, co ma proste przełożenie na szybkość działania smartfona. Układ tej klasy, wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej, powoduje że Android działa baz zarzutu, nawet gdy zaktualizujemy go do najwyższej wersji. Możemy też zapomnieć o zawieszającym się telefonie, gdy otworzymy więcej aplikacji czy braku płynności przy oglądaniu filmów.

Inteligentny aparat

Zmorą aparatów, które producenci montowali w smartfonach, była niska jakość zdjęć przy gorszym oświetlaniu. Inżynierowie Samsunga znaleźli wreszcie sposób na tę niedogodność. Gdy model S9 jest używany w ciemności, obiektyw otwiera się do trybu F1.5, aby wpuścić więcej światła. W dobrych warunkach oświetleniowych przysłona pracuje zaś w trybie F2.4, a zdjęcie jest wyraźne i ostre. Warto zwrócić uwagę, że szybka matryca wykorzystana w konstrukcji aparatu umożliwia kręcenie filmów w dużym spowolnieniu. Super Slow-mo to nie przechwałki, ale kolejny bardzo przydatny tryb pracy.

Ekran na miarę lidera

Samsung od dawna jest uznawany za lidera rynku produkcji ekranów dotykowych. To nie przypadek, że firma Apple zleca wykonanie tych podzespołów właśnie Koreańczykom, czyli swojemu głównemu konkurentowi. Technologia Super AMOLED, której nie mogło zabraknąć w modelu S9, od lat nie ma sobie równych. Wyświetlacz jest duży (5,8 cala), wyraźny i solidnie zabezpieczony. Czy można chcieć czegoś więcej?

Program Guard S9

W największym skrócie – program Guard S9 to pakiet serwisowy z półki premium. Rejestrując się w nim, zyskamy dodatkowy rok ochrony, gwarancję wymiany urządzenia lub szybką naprawę do dwóch godzin, a także skorzystamy ze specjalnej infolinii technicznej przeznaczonej dla posiadaczy telefonów Galaxy S9. Wszystkie te usługi otrzymamy za darmo, co utwierdzi wielu w przekonaniu, że Samsung Galaxy S9 to nie tylko telefon z wyższej półki, lecz jednocześnie urządzenie, którego zakup się opł


Materiał partnera zewnętrznego