Posiadacze telefonów na kartę, często spotykają się z sytuacją, w której zostają bez środków na koncie. Doładowanie można kupić online lub wybrać się po nie do sklepu. Czy jednak w sklepie spożywczym dostaniemy doładowanie telefonu dla każdej sieci? Jak możemy uniknąć sytuacji, w której udamy się do sklepu i nie będziemy mogli zasilić naszego konta?

Dostępność doładowań telefonów różnych sieci

Nie ważne czy mieszkamy w małej miejscowości, czy dużej metropolii – większość sklepów posiada w swojej ofercie doładowania do telefonu każdej znanej i używanej w kraju sieci komórkowej. Możemy skorzystać z zasilenia konta w formie karty zdrapki lub wydruku ze specjalnego terminala, przypominającego klasyczny paragon. Jego uzyskanie nie jest skomplikowane, stąd też praktycznie w większości punktów handlowych, szczególnie tych sieciowych, bez problemu kupimy doładowanie Heyah, Play, Plus czy innego operatora, z którego oferty korzystamy.

Jak wygląda doładowanie telefonu?

Gdy doładowujemy telefon w sklepie, podajemy sprzedawcy nazwę operatora sieci oraz kwotę doładowania. Sprzedawca na tej podstawie, po dokonaniu płatności, wręczy nam paragon, a procedurę doładowania konta wystarczy wykonać zgodnie z podaną przez operatora instrukcją. Najczęściej wpisuje się w telefonie specjalny kod stanowiący połączenie stałego ciągu znaków oraz tego, który otrzymujemy na paragonie.

Jak szybko znaleźć sklep, w którym doładujemy telefon swojej sieci

Odnalezienie sklepu, w którym kupimy interesujące nas doładowanie: Heyah, Play, Orange itp. może być trudne w niedzielę, gdy wiele obiektów handlowych jest nieczynnych, ze względu na ustawowy zakaz handlu. Obecnie bez ograniczeń każdy sklep może być otwarty tylko w ostatnią niedzielę miesiąca, w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. W 2020 roku każdy sklep będzie mógł handlować tylko w kilka niedziel w miesiącu, stąd też poszukując w najbliższej okolicy tego, w którym będziemy mogli doładować telefon, możemy natrafić na problemy.

Jak zyskać pewność, że uda nam się kupić doładowanie telefonu w konkretnym sklepie w danym dniu? Wystarczy skorzystać z dostępnego w internecie lokalizatora sklepów, co do których mamy pewność, że posiadają w ofercie doładowania. Wystarczy, że wpiszemy miejscowość i adres lub użyjemy specjalnej mapy. Możemy także użyć aplikacji konkretnej sieci sklepów i wyznaczyć interesujący nas obszar poszukiwań. Otrzymamy wówczas informacje nie tylko dotyczące tego, czy w danym sklepie kupimy doładowanie Heyah, T-Mobile, Orange czy też Play, ale również godzin i dni jego otwarcia, dzięki czemu unikniemy sytuacji, w której trafimy na moment, gdy jest on zamknięty.

Zarówno lokalizator sklepów, jak i aplikacja mają możliwość wyznaczenia trasy do sklepu. Dzięki temu oszczędzamy czas, nie błądząc po nieznanych ulicach (np. gdy znajdujemy się w innej miejscowości). A to oznacza, że na doładowanie telefonu nie stracimy cennego czasu.


Materiał partnera zewnętrznego