Strona główna Technologia Co warto wziąć pod uwagę kupując szkło hartowane do telefonu?

Co warto wziąć pod uwagę kupując szkło hartowane do telefonu?

282
0
Etui na telefon
Każdego dnia duży ekran telefonu dostępnego na naszym rynku narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo naszemu nowo zakupionemu smartfonowi, nie wystarczy, że umieścimy go w ładnie prezentującym się etui. Niezbędne będzie zaopatrzenie się dodatkowo w specjalne szkło hartowane, dedykowane dla konkretnego modelu telefonu.

Każdego dnia duży ekran telefonu dostępnego na naszym rynku narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania, do których może dojść na skutek wysunięcia się urządzenia z rąk i upadku na twarde podłoże, na przykład płytki w kuchni lub łazience, czy umieszczenia go w jednej kieszeni razem z kluczami. Niestety, nie wszystkie modele są wyposażone w fabryczne zabezpieczenia w postaci solidnego szkła, takiego, jak chociażby Gorilla Glass. O skuteczną ochronę powinniśmy wtedy zadbać sami.

Wybieramy szkło hartowane – na co zwrócić uwagę?

Z pomocą przychodzi nam tutaj szkło hartowane do telefonu. Jest ono znacznie grubsze i sztywniejsze od stosowanych równie często folii na telefon. Co więcej, ich montaż jest znacznie łatwiejszy, a trwałość – o wiele większa niż w przypadku folii. Trzecią grupę produktów stanowią szkła hybrydowe, będące połączeniem folii ochronnych oraz modeli hartowanych. Tego typu akcesoria są równocześnie cienkie, elastyczne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Wybierając szkło hartowane, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę twardość danego zabezpieczenia, która wyrażana jest współczynnikiem H. Uwaga! Parametr ten nie jest równoznaczny z wytrzymałością produktu – oznacza wyłącznie odporność na zarysowania. Im wyższy jest współczynnik H, tym dana folia będzie skuteczniej chronić nasz telefon przed uszkodzeniami. Równie istotne jest dopasowanie produktu do naszego modelu smartfona. Przed zakupem warto także upewnić się, czy szkło zostało pokryte powłoką oleofobową – cienką, niemalże gładką substancją, która zapobiega przywieraniu kurzu i tłuszczu do ekranu i daje lepszy poślizg palca po jego powierzchni.

Szkło hartowane na smartfona należy kupować wyłącznie w sprawdzonych sklepach oraz wybierać produkty tylko od renomowanych producentów. Jedynie wówczas mamy 100% gwarancję najwyższej jakości i precyzji wykonania produktu oraz, co za tym idzie, skutecznej ochrony ekranu naszego urządzenia. Markowe szkła są idealnie dopasowane do wyświetlaczy, dokładnie pokrywając całą ich powierzchnię. Ich producenci dbają także o precyzyjne wycięcie i rozmieszczenie otworów na słuchawki, obiektyw aparatu czy nawet niewielkich rozmiarów diodę podczerwieni w modelach, które ją posiadają.


Materiał partnera zewnętrznego