Netflix to najpopularniejsza platforma na świecie, która obejmuje bazę filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali oraz programów rozrywkowych. Platforma oferuje wiele produkcji zewnętrznych, np. Breaking Bad czy Przyjaciele, ale także mnóstwo własnych seriali oraz filmów.

Netflix w swojej ofercie posiada kilka wariantów abonamentu – na jeden ekran, na dwa ekrany oraz na cztery ekrany. W tych wszystkich abonamentach otrzymamy możliwość oglądania zarówno seriali, jak i filmów w jakości HD. Platforma oferuje także pierwszy miesiąc użytkowania zupełnie za darmo. Największym atutem Netflixa są seriale produkowane w ramach Netflix Originals, czyli autorskie produkcje amerykańskiej firmy, tworzone przez setki twórców na całym świecie. Co więcej, wiele z nich uzyskało już miano legendarnych.

Najpopularniejsze seriale na Netflix w 2020r.

 • Nasza planeta
  Serial ten pojawił się w kwietniu 2019r., jednak swoją popularność zyskał dopiero rok później, co spowodowało, że jest on nadal jednym z najczęściej oglądanych seriali na platformie. Jest to brytyjski serial dokumentalny ukazujący piękno świata i przyrody oraz zmiany klimatyczne wpływające na życie na Ziemi. Ma 8 odcinków.
 • Toy Boy
  Jest to jeden z wielu hiszpańskich seriali dostępny na Netflix. Opowiada o striptizerze, który po siedmiu latach odsiadki wychodzi na wolność i próbuje udowodnić, że kochanka wrobiła go w morderstwo jej męża, a sam był skazany niesłusznie. Serial ma 13 odcinków.
 • W głębi lasu
  Jeden z popularniejszych polskich seriali roku 2020 z gatunku dramat kryminalny. Przedstawia o historie wielu młodych ludzi, których życie zmieniło się po wspólnej dramatycznej wyprawie na obóz w 1994 roku. Sprawa odżywa po blisko 25 latach. Serial ma 6 odcinków.

Najpopularniejsze filmy na Netflix w 2020r.

 • The Old Guard
  Jest to adaptacja popularnego komiksu opowiadająca o czwórce odwiecznych obrońców ludzkości, których śmierć się nie ima. Odkrywają oni nową nieśmiertelną i mierzą się z przeciwnikiem, który zainteresowany jest ich mocami.
 • Pięciu braci
  Jest to amerykański film wojenny opowiadający o czterech czarnoskórych weteranach, którzy wracają do Wietnamu wiele lat po wojnie w celu poszukiwania szczątków znajomych, przyjaciół i dowódców. Mają jednak także inny cel, którym jest poszukiwanie ukrytego przed wieloma laty złota.
 • Może pora z tym skończyć
  Jest to film z rodzaju psychologicznego dramatu, który opowiada o młodej kobiecie jadącej wraz ze swoim ukochanym do jego rodziców mieszkających na położonej na odludziu farmie. Podróż jednak przybiera niespodziewany obrót.
 • Polityka
  Jest to polski film wyreżyserowany przez Patryka Vegę z kategorii dramatu i komedii. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów, jakie zobaczyły światło dzienne w 2019 r. Opowiada o ważnych osobach w państwie, którzy podejmują kluczowe decyzje wpływające na otoczenie, jednak których wybory pogłębiają wszechobecny chaos.

Netflix to niewątpliwie kopalnia wielu wspaniałych filmów i seriali. Platforma oferuje nam mnóstwo gatunków produkcji, szeroki wybór kraju ich pochodzenia, wiele języków lektorów oraz mnóstwo rozrywki. Na Netflix niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie.

AKO