W czerwcu roku 2022 na polski rynek szturmem wkroczył Disney Plus, platforma streamingowa oferująca szeroką gamę filmów oraz seriali. Natychmiast został liczącym się przeciwnikiem dla takich gigantów jak Netflix czy HBO. Nie ulega wątpliwości – popularność zyskał ze względu na dostępność kultowych tytułów – takich jak Piraci z Karaibów, Toy Story, czy Avengers. Disney Plus zaoferowało swoim odbiorcom ekranizacje, które biły rekordy oglądalności, wszystko w jednym miejscu, przy dobrej jakości obrazu za relatywnie niewielkie pieniądze. Czego chcieć więcej?

Oferta Disney Plus

Disney Plus posiada w swojej ofercie dwa główne plany subskrypcyjne, które można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Model pierwszy zakłada płatność co miesiąc, wysokość takiego abonamentu wówczas wynosi dokładnie 28,99 złotych. Drugim, znacznie bardziej popularnym pakietem jest ten zakładający subskrypcję całoroczną, wysokość dostępu do całej oferty Disneya wynosi wtedy 289,90 złotych. Jak widać, mamy tutaj ponad 50 złotych różnicy w skali roku, co może być przekonujące, ponieważ gwarantuję – Disney Plus wciąga.

Dla niektórych konieczność wydania prawie trzystu złotych za jednym razem może być problematyczna. Producent jednak zarówno w modelu płatności miesięcznej, jak i rocznej umożliwia stworzenie na jednym koncie wielu profili. Na jednym loginie możemy aktywować do siedmiu różnych profili, co pozwala współdzielić konto na kilku znajomych, co pozwala rozbić koszty na mniejsze kwoty. Warto jednak pamiętać, że jedno konto umożliwia jedynie cztery równoległe streamingi, ograniczając w ten sposób możliwość korzystania z więcej niż czterech profili równocześnie. Ten fakt może nie być wielką przeszkodą, jednak w niektórych przypadkach – może on być nieco uciążliwy.

Zakładanie konta oraz profili na Disney Plus

Zakładanie konta na platformie streamingowej Disney Plus nie różni się zbytnio od zakładania konta na innych tego typu stronach. Należy wybrać login, e-mail oraz hasło, a następnie podpiąć kartę kredytową. Niestety producent nie umożliwia płatności za usługę za pośrednictwem Blika ani Google Pay, co oznacza, że konieczne jest podanie danych karty. Zarówno w przypadku wybrania planu miesięcznego, jak i rocznego – subskrypcja odnawiana jest automatycznie. Można z niej zrezygnować w dowolnym momencie, co nie skutkuje natychmiastowym zablokowaniem dostępu do usługi – dzieje się tak dopiero na koniec okresu rozliczeniowego.

W chwili gdy konto jest już stworzone i opłacone, należy utworzyć profile osób które będą korzystać z danego konta. Disney Plus oferuje swoim klientom możliwość utworzenia do 7 profili, w których można zablokować treści 18+, co pozwala na bezpieczne korzystanie z platformy przez dzieci. Każdy z nich można także zabezpieczyć za pomocą pinu, gwarantując prywatność każdemu z użytkowników konta. Utworzony profil można personalizować poprzez podpisanie go imieniem lub pseudonimem, jak również ustawieniem miniaturki z podobizną ulubionej postaci z jednej z produkcji Disneya.

MSI