Netflix to najpopularniejsza platforma w Polsce i na świecie, która oferuje tysiące produkcji filmowych i seriali. Można je oglądać w dowolnym miejscu na ziemi, a potrzebujemy jedynie odpowiedniego urządzenia elektronicznego, wraz ze stałym dostępem do internetu. Coraz częściej użytkownicy decydują się na oglądanie interesujących produkcji science fiction. Jakie tytuły są najpopularniejsze na tamtejszej platformie? Jakie historie przedstawiają? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też zachęcamy do jego lektury.

Faceci w czerni

Zdecydowanie jeden z najbardziej znanych tytułów na Netflixie, który pomimo, że ma już swoje lata, nadal jest niezwykle popularny. Produkcja powstała w 1997 roku. Tytułowi bohaterowie to agenci tajnej sekcji FBI. Zajmuje się ona kontrolowaniem imigrantów, którzy mieliby pojawić się z kosmosu, a także tych mieszkających na Ziemi. Zadaniem Tommy’ego Lee Jonesa(Agent K) i Willa Smitha (Agent J) jest schwytanie wszystkich delikwentów, którzy mają skłonności przestępcze. Posiadają ciekawe bronie i pewne urządzenie, które błyskawicznie wymazuje pamięć świadkom nietypowych sytuacji. Cały film przepełniony jest wieloma scenami akcji, w których dzieje się naprawdę dużo. Graficy zadbali o wszelkie szczegóły, aby film wyglądał jak najlepiej wizualnie. Znajdziemy tam wiele niesamowitych wydarzeń typowych dla science fiction, jednak nie są one przesadzone, dlatego ogląda się to bardzo przyjemnie. Co ciekawe, Faceci w czerni cieszyli się taką popularnością, że powstały aż trzy części tej kultowej produkcji. Gra aktorska z najwyższej półki, połączona ze świetnie dobranymi elementami typowymi dla science fiction spowodowały, że fani tego filmu wracają do niego regularnie.

Altered Carbon

altered carbon Anthony Mackie
Akcja serialu „Altered Carbon” toczy się w społeczeństwie odmienionym przez nową technologię, która pozwala zapisywać świadomość w cyfrowej postaci i przenosić ją z ciała do ciał | fot.: Netflix

Jednym z lepszych seriali science fiction na Netflixie z pewnością jest „Altered Carbon”. Opowiada on o dalekiej przyszłości, w której możliwe jest przenoszenie świadomości z jednego ciała do drugiego. Aby rozwiązać niewyjaśnioną, mocno skomplikowaną sprawę morderstwa, przywrócono do życia pewnego buntownika. Serial swoją premierę miał w 2018 roku i jest bardzo wysoko oceniany zarówno przez krytyków, jak i oglądających. Ta produkcja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom filmów science fiction, ze względu na ciekawą fabułę. Otrzymał nagrodę „Złota Szpula” za najlepszy montaż dźwięku za odcinek „Out of the Past”, a także nominację do nagrody „Emmy” za najlepsze efekty specjalne.

Anon

Anon Amanda Seyfried
Próbując rozwiązać zagadkę niewyjaśnionych zabójstw, Frieland nieoczekiwanie spotyka na swojej drodze młodą kobietę, znaną po prostu jako „dziewczyna” (Seyfried) | fot.: Netflix

Premiera filmu miała miejsce 3 maja 2018 roku. Akcja toczy się w dużym mieście w przyszłości, gdzie każda osoba pozbawiona jest jakiejkolwiek prywatności i anonimowości. Wszelkie wspomnienia są rejestrowane, dlatego ludzkość z obawy przed konsekwencjami przestała popełniać jakiekolwiek przestępstwa. Jednak kiedy dochodzi do serii morderstw, główny bohater, Sal Frieland zdał sobie sprawę, że to dopiero początek niewyjaśnionych zabójstw. Film zdecydowanie godny polecenia, jest to połączenie fantastyki science fiction, wraz z dreszczykiem emocji thrillera. W roli głównej Clive Owen.

MJA