Wyobraź sobie, że pewnego dnia cała najbliższa społeczność dookoła ciebie, dowiaduje się o twoim największym sekrecie. Czy czułbyś wstyd, strach, czy może chęć zemsty na domniemanym sprawcy tego zdarzenia? Jakie konsekwencje dla ciebie, twojej rodziny i przyjaciół, maiłoby to, że pewna tajemnica, która nigdy nie powinna wyjść na jaw, nagle znalazła się na ustach wszystkich i jest tematem do rozmów?

Control Z, czyli jak twój sekret może wymknąć się spod kontroli

Ten meksykański serial, który jest skierowany do nastolatków i młodych dorosłych, przedstawia historię uczniów liceum, w którym dochodzi do upubliczniania wstydliwych, lecz i także piorunujących i przerażających sekretów bohaterów oraz członków ich rodzin. Poznajemy nowego, czarującego ucznia, Javiera, który rozpoczyna swoją naukę w szkole oraz bystrą Sofię, mającą za sobą wiele przykrych doświadczeń w życiu. Ich losy krzyżują się i w pewnym momencie stają się partnerami w dochodzeniu, kto jest hakerem w szkole, który publikuje na mediach społecznościowych, najskrytsze tajemnice ich przyjaciół i znajomych.

Miej oczy szeroko otwarte

Przy oglądaniu tego serialu warto jest zwracać uwagę na pojawiających się nowych bohaterów oraz wczuć się w rolę detektywa, który bierze udział w zdemaskowaniu hakera. Klimat jest wystarczająco zachęcający do śledzenia losów i zabawy w „kotka i myszkę” ze sprawcą, dzięki czemu widz, czuje się jakby był częścią zespołu, próbującego dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za wyciek sekretów. Nawet jeśli wydaje nam się, że jakiemuś bohaterowi udało się zdobyć nasze zaufanie, po chwili okazuje się, że być może jest zamieszany w spisek lub próbuje zmylić bohaterów. Dzięki tak rozbudowanej fabule, zwrotom akcji i nieoczekiwanym wątkom, serial nie jest monotonny i można go z łatwością obejrzeć w jeden wieczór. 

Poczuj się częścią El Colegio Nacional

Serial przedstawia nie tylko rozpaczliwe skutki, które wychodzą po ujawnieniu sekretów bohaterów, ale też sytuacje, które na codzień zdarzają się w szkołach. Nie obejdzie się bez wyraźnego podziału na silne charaktery jak Gerry, który zastrasza uczniów lub czarującą Rositę, próbującą poderwać najprzystojniejszych chłopaków. Serial w rzeczywisty sposób przedstawia problemy, z jakimi boryka się młodzież. Dzięki temu, każdy zagubiony nastolatek będzie mógł odnaleźć siebie w bohaterach, którzy uczęszczają do El Colegio Nacional. Jednym z najważniejszych wątków jest na przykład droga Gerry’ego do odkrycia samego siebie lub problemy rodzinne Sofii.

Przygotuj się na emocje

Ten serial sprawi, że nie będziesz mógł doczekać się kolejnego odcinka, aby zbliżyć się do osoby, odpowiedzialnej za hakerstwo i upublicznianie wstydliwych sekretów. Co ciekawe, mamy tutaj do czynienia z efektem kuli śnieżnej i każda kolejna tajemnica, która wychodzi na jaw, pociąga za sobą konsekwencje. Poza młodzieżowymi problemami, znajdziemy tu też pierwsze zauroczenia, pikantne wątki, miejsce na danie upustu swoim łzom oraz tragedie rodzinne. Prawdziwa meksykańska mieszanka najróżniejszych emocji, które nie oderwą cię od ekranu!

Jeśli jeszcze nie wiesz, po jaki serial sięgnąć tego wieczora, spróbuj pomóc bohaterom Control Z odnaleźć hakera, odpowiedzialnego za szkolną katastrofę. Po obejrzeniu tej pozycji, zadaj sobie pytanie, czy twoje spostrzeżenia były trafne i jak sam zareagowałbyś, gdyby wszystkie twoje sekrety wyszły na jaw… 

PBA