Z każdym rokiem liczba serwisów VOD rośnie. Wielu ludzi rezygnuje z tradycyjnej telewizji na rzecz tego typu platform. To wygodne rozwiązanie, które pozwala decydować o tym co konkretnie chcemy oglądać. Nie ograniczają nas programy telewizyjne. Nie musimy martwić się czy zdążymy obejrzeć swój ulubiony serial. Jakie serwisy VOD są dostępne w Polsce i czy opłaca się za nie płacić?

Netflix

Netflix jest najbardziej popularnym serwisem VOD. Na tej platformie wciąż pojawiają się nowości, więc widz nie ma czasu, by się znudzić. Wiele osób twierdzi, że Netflixowi zależy na ilości a nie na jakości seriali i filmów. To nie do końca prawda. Na Netflixie można znaleźć wiele niszowych, tanich produkcji, jednak trafiają się tam także perełki. ,,BoJack Horseman”, ,,Stranger Things”, ,,Mindhunter” – to tylko kilka pozycji, dla których warto wykupić dostęp do tej platformy.

Netflix oferuje 3 pakiety dostępu. Podstawowy, standard i premium. Za pakiet podstawowy zapłacimy 34 zł, za standard 42 a za premium 52 zł. Różnią się one ilością kont, jakie można posiadać i możliwością korzystania z nich na różnych urządzeniach. Pakiet premium daje dostęp do 4 kont i gwarantuje najwyższą możliwą jakość oglądania.

HBO GO

HBO GO to dla wielu obowiązkowy serwis VOD. Platforma ta ma wiele problemów jak częste awarie, brak możliwości oglądania offline i jest bardzo nieintuicyjna. Jednak HBO GO przyciąga widzów w inny sposób, tak, że przymykają oczy na te wady. Ten serwis broni się przede wszystkim jakością seriali, jakie produkuje. Na HBO GO znajdziemy wiele hitów jak ,,Gra o tron”, ,,Wielkie kłamstewka” czy ,,Czarnobyl”. Usługę można wykupić za 19,99 zł miesięcznie i przysługuje miesięczny okres próbny.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video można wykupić w Polsce, jednak wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. Serwis co prawda posiada polską wersję językową, ale można go opłacić tylko w walucie euro. Amazon daje możliwość darmowego 7 dniowego okresu próbnego. Sama usługa kosztuje 2,99 euro za miesiąc. Cena ta wzrasta do 5,99 euro po upływie pół roku. Amazon Prime Video kosztuje więc około 13 i 25 zł, zależnie od kursu waluty euro. W tym serwisie możemy obejrzeć kilka bardzo dobrych seriali jak „The Boys”, 3. „Good Omens”, oraz „American Gods”. Ponadto Amazon oferuje dostęp do hitowych hollywoodzkich produkcji.

Player.pl

Player.pl to polska platforma VOD. Można tam znaleźć produkcje TVN, ale też produkcje Canal+, FOX i HBO. Player oferuje również dostęp do kanałów Eleven Sport i programy dokumentalne od National Geographic Channel. Player.pl można wykupić już za 10 zł za miesiąc.

Popularność platform VOD rośnie. Serwisy VOD są doskonałą alternatywną dla telewizji i można z nich korzystać, kiedy się chce. Nie ogranicza nas program telewizyjny i nie musimy się martwić o godziny emisji ulubionych produkcji. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, które przy okazji daje nam dostęp do popularnych seriali jak ,,Stranger Things”, które dostępne jest tylko w serwisie Netflix czy ,,Opowieść Podręcznej”, którą można zobaczyć tylko na HBO GO.

KŻY