Wiosną w sposób szczególny chcemy podjąć postanowienia związane z poprawą stanu zdrowia. Jakie zwyczaje warto wprowadzić wiosną, by cieszyć się dobrym zdrowiem?

Codzienna dawka ruchu

Wiosna to wspaniały czas, by rozruszać się po zimie. Dni są coraz dłuższe, temperatury coraz wyższe. Wszystkie te czynniki zachęcają do podjęcia wysiłku fizycznego. Jeśli do tej pory nie uprawiałeś sportów regularnie, warto zacząć od wysiłku fizycznego o niewielkiej intensywności. Bardzo dobrze sprawdzą się długie spacery – dotlenisz organizm i popracujesz nad kondycją. Jeśli nie masz czasu na długie spacery, postaw na codzienną aktywność fizyczną w domu. Warto zacząć od ćwiczeń rozciągających. Piętnaście minut rozciągania każdego dnia pozwoli Ci poczuć się pełnym energii. Badania udowodniły, że ćwiczenia uprawiane rano są bardziej efektowne, warto więc każdego ranka wstać kwadrans wcześniej i poświęcić ten czas na rozciąganie.

Codzienna porcja zdrowia

Wiosna to czas, gdy pojawia się coraz więcej świeżych produktów, chociażby nowalijki. Warto więc skorzystać z sezonowych produktów i zmienić dietę na lżejszą. Jeżeli nie masz pomysłu na wiosenną dietę a chcesz zmienić coś w sposobie swojego odżywiania, wprowadź do swojej diety koktajle warzywno-owocowe. Jakie produkty wybierać? Postaw na zielone warzywa – szpinak, jarmuż, rukolę, nać pietruszki, ogórki. Nie dość, że są one bardzo mało kaloryczne, to stanowią też prawdziwą bombę witaminową. Znajdziesz w nich między innymi wapn, magnez i potas. Pamiętaj również o czerwonych produktach: papryce, rzodkiewce, granacie i truskawkach. Korzystnie wpłyną na pracę serca i wzmocnią naczynia krwionośne. Nie zapominaj o kolorze żółtym – banan i ananas to wspaniały dodatek do każdego koktajlu. Oprócz tego wzmocnią odporność organizmu. Często zdarza się, że organizm jest odwodniony po zimie. Warto więc w mądry sposób go nawodnić. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku woda mineralna. Pamiętaj o tym, by wodę pić małymi łykami, sięgaj po nią możliwie jak najczęściej. Jeśli nie jesteś fanem wody mineralnej, możesz ją wzbogacić – wystarczy, że wkroisz do niej kawałki pomarańczy, cytryny, ogórka. Do takiej mieszanki możesz dodać liście mięty. Otrzymasz w ten sposób orzeźwiający napój, który dostarczy Twojemu organizmowi minerałów oraz nawodnienia.

Codzienna pielęgnacja ciała

Kolejnym nawykiem, który warto wprowadzić jest codzienna pielęgnacja ciała. Przesuszona po zimie skóra domaga się szczególnej pielęgnacji. Pamiętaj więc o każdorazowym nawilżaniu ciała po kąpieli. Zadbaj też o cerę: regularnie stosowany peeling i maseczka poprawią wygląd cery. Nie zapomnij o włosach – im też należy się po zimie wyjątkowa pielęgnacja. Przynajmniej raz w tygodniu nałóż na kilka godzin olej na włosy. Taki zabieg sprawi, że włosy będą odpowiednio nawilżone oraz odżywione.

Wprowadzenie przynajmniej kilku nawyków może sprawić, że zmiany zimowo-wiosennej aury nie będą aż tak bardzo odczuwalne. Odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zmiana diety na lżejszą, bardziej kolorową z pewnością wpłyną na poprawę Twojego samopoczucia, zaś regularne ćwiczenia pozwolą wzmocnić ciało. Wprowadź więc wiosną nowe nawyki – na zdrowie!


KGD