Każdy z nas marzy o pięknej sylwetce na lato. Na plaży chcemy prezentować pięknie wyrzeźbiony brzuch, a nie nadmiarowe kilogramy w postaci „oponki”. Tak naprawdę uzyskanie tego efektu wcale nie jest szczególnie trudne. Wystarczy odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia – najlepiej przy użyciu ławki do brzuszków. Jakie ćwiczenia skutecznie rzeźbią mięśnie brzucha? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego warto skorzystać z ławki do brzuszków?

Ławki do brzuszków to bardzo przydatne akcesoria. Pozwalają one bowiem na osiągnięcie zdecydowanie lepszych efektów podczas ćwiczeń. Ławka daje przede wszystkim lepszą stabilizację. Uchwyty skutecznie przytrzymują nogi oraz zapewniają poprawne ułożenie całego ciała. Wybierając natomiast model skośny, podwyższymy stopień trudności wykonywania ćwiczeń. Inne ułożenie ławeczki będzie bowiem działało jak dodatkowe obciążenie. Trening na takiej ławce do brzuszków jest zatem bardziej męczący, ale zarazem bardziej efektywny. Poza tym ławki do brzuszków można wykorzystać nie tylko do ćwiczeń mięśni brzucha, ale również innych partii ciała. Sprawdzają się przede wszystkim w komplecie z hantlami. Na ławeczce można bowiem wykonywać wszelkie wiosłowania, wznosy, wyciskania oraz przysiady.

Jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha?

Każdy z nas potrafi wykonywać brzuszki. Te ćwiczone na ławce niczym się nie różnią od tych na macie lub podłodze. O utrzymanie nóg we właściwej pozycji dbają jednak specjalne uchwyty. Brzuszki można przy tym wykonywać zarówno na prosto, jak i skośnie, skręcając ciało raz do jednego, a raz do drugiego boku. Podczas wykonywania tych ćwiczeń warto pamiętać o tym, by plecy dobrze przylegały do ławki do brzuszków, a nogi się nie przemieszczały. Mięśnie brzucha muszą być też odpowiednio napięte. Jak to sprawdzić? Wystarczy chwycić brzuch ręką podczas wykonywania ćwiczenia. Jest twardy? To znaczy, że mięśnie są odpowiednio napięte. Należy również pamiętać o tym, by skłon nie powodował szarparnia głowy lub szyi. Ruch powinien być wyprowadzony z poziomu klatki piersiowej. Jeżeli na jakimkolwiek etapie wykonywania ćwiczeń poczujemy opór, lepiej natomiast przerwać ćwiczenie niż się przeforsować.

Jaka ławka do brzuszków?

Warto postawić na ławki do brzuszków ze specjalistycznych sklepów sportowych. One bowiem oferują modele sygnowane znanymi i cenionymi na rynku markami. Ławeczki wykonane są z trwałych i niezawodnych materiałów, dzięki czemu służą ich użytkownikom przez długi czas. Polecamy w szczególności ławki do brzuszków w wersji składanej. Takie kompaktowe modele nie zabierają bowiem wiele miejsca. Można je bez problemu przechować nawet w niewielkim mieszkaniu. Nie musisz mieć specjalnego pomieszczenia przeznaczonego na domową siłownię.

Materiał partnera