Strona główna Zdrowie Profesjonalny kurs udzielania pierwszej pomocy w Lublinie – gdzie i po co...

Profesjonalny kurs udzielania pierwszej pomocy w Lublinie – gdzie i po co go zrobić?

259
0
Kurs pierwszej pomocy
Osoba zajmująca się nadzorem specjalistów niższego szczebla, powinna wiedzieć jak pomóc im w sytuacji zagrożenia. Informacja o posiadaniu certyfikowanego kursu KPP w CV, będzie ogromnym atutem | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Lublin to miasto inspiracji. Można znaleźć w nim wiele ciekawych propozycji rozwoju osobistego, dzięki którym zdobędziecie nowe doświadczenie, wiedzę i kwalifikację. Warto wiedzieć, jak wykorzystać oferowane możliwości, by poznać zagadnienia przydatne w życiu codziennym. 

Jednym ze szkoleń, które powinny znaleźć się na Waszej liście jest kurs KPP, czyli kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jak wybrać najlepszą ofertę? Koniecznie należy zainteresować się kosztem warsztatów, terminem, długością zajęć i zakresem przerabianego materiału.

Gdzie i kiedy w Lublinie można ukończyć kurs KPP?

Od 2005 roku w Lublinie funkcjonuje Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Jest to miejsce spotkań przedstawicieli instytucji naukowych z przedsiębiorcami. Można powiedzieć, że stanowi doskonałą bazę do realizacji kursów KPP. Szkolenia organizowane m.in. przez Centrum Ratownictwa w Lublinie odbywają się w tym punkcie regularnie, dlatego chcąc podnieść swoje kwalifikacje, warto sprawdzić najbliższe terminy.

Biorąc pod uwagę, że Lublin to miasto studenckie, w którym każdego roku przybywa dziesiątki tysięcy młodych ludzi, koniecznie należy wybrać odpowiedni okres i czym prędzej podjąć decyzję o uczestnictwie.

Pracownik idealny i znajomość zagadnień pierwszej pomocy

Pracodawca szukający kierowników, liderów i opiekunów, zawsze zwraca uwagę na kompetencje i możliwości potencjalnego kandydata. Osoba zajmująca się nadzorem specjalistów niższego szczebla, powinna wiedzieć jak pomóc im w sytuacji zagrożenia. Informacja o posiadaniu certyfikowanego kursu KPP w CV, będzie ogromnym atutem.

Żeby przekonać się o zastosowaniu certyfikatu ukończenia KPP, wystarczy zapoznać się z § 1 art. 209 Kodeksu Pracy (Dz.U.2019.0.1040 t.j. – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r).

  • 1. Pracodawca jest obowiązany:

1) zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników;

2) wyznaczyć pracowników do:

  1. a) udzielania pierwszej pomocy,
  2. b) wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników;

3) zapewnić łączność ze służbami zewnętrznymi wyspecjalizowanymi w szczególności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, ratownictwa medycznego oraz ochrony przeciwpożarowej.

Zdobądź wiedzę ratującą ludzkie życie

Byliście kiedyś w sytuacji, gdy na Waszych oczach ktoś stracił przytomność, dostał ataku serca lub został potrącony przez auto? Czy wiedzieliście jak mu pomóc? Każdy z nas miał zajęcia z pierwszej pomocy w szkołach i na kursach prawa jazdy. Często jest to utrwalane na firmowych szkoleniach BHP, lecz najczęściej są to podstawowe informacje, jak postępować z osobą dorosłą. Niewiele osób w praktyce wie, jak zachować się w momencie zagrożenia, jak poprawnie ustawić ofiarę w pozycji bocznej bezpiecznej i z jaką siłą lub częstotliwością przeprowadzać resuscytację – nie wspominając już nawet na temat defibrylatorów AED. Kursanci na warsztatach KPP poznają wszystkie zagadnienia związane z różnymi metodami pomocy pokrzywdzonym w każdym wieku. Dzięki temu będą potrafić reagować błyskawicznie i działać automatycznie – niezależnie od poziomu adrenaliny.

Praktyka czyni mistrza, czyli zajęcia angażujące uczestników kursu

Każdy, kto chociaż raz brał udział w wielogodzinnym szkoleniu teoretycznym wie, że nawet najciekawszy temat po pewnym czasie staje się męczący. Kurs KPP przygotowany przez profesjonalistów z Centrumratownictwa.com jest przeciwieństwem takich wydarzeń, gdyż uczestnicy mogą spodziewać się wielu godzin ćwiczeń i praktyki.

Jak się do tego przygotować? Chociaż treningi kondycyjne nie są wymagane, koniecznie trzeba zabrać ze sobą strój sportowy. Elastyczne spodnie i wygodna koszulka lub bluza zapewnią maksymalny poziom komfortu i brak jakichkolwiek ograniczeń ruchowych.


Materiał partnera zewnętrznego