Kochasz ruch i kochasz tańczyć. Jednocześnie chciałbyś zadbać o swoje zdrowie i formę. Postanowiłeś wybrać się na siłownię, jednak ćwiczenie na przyrządach nie satysfakcjonuje cię. Dobrym pomysłem są w tej sytuacji zajęcia związane z tańcem, które spotkamy większości klubów fitness. Wrocław, Kraków czy Warszawa to nie jedyne miasta, gdzie taka forma ruchu jest praktykowana. Poszukajmy ich także w mniejszych miejscowościach – szansa na znalezienie jednej z poniższych jest naprawdę duża!

Zumba

Chyba najpopularniejsze zajęcia łączące taniec i siłownię. Uwielbiane przez panie, zazwyczaj sala podczas nich pęka w szwach. Zumba zrodziła się z tańców latynoamerykańskich oraz podstawowych figur z aerobiku. Tańczy się przy bardzo energetycznej muzyce – szybko się spocimy, a wyrzut endorfin wywoła szeroki uśmiech na naszej twarzy. Co ciekawe, stworzona została przez mężczyzn – i zagranicą jest to normalne, że panowie w tym uczestniczą. Co jakiś czas zmieniają się układy, żeby każdy mógł dołączyć w dowolnej chwili. Wielka popularność sprawiła, że w klubach fitness we Wrocławiu często są organizowane maratony, kiedy tańczy się nawet kilka godzin!

Latino dance

To opcja dla wszystkich pań, które kochają poruszać biodrami, interesuje je latynoska muzyka, zwyczaje i chciałyby się przy okazji poruszać jak Brazylijki czy Hiszpanki. Latino dance jest idealne dla tych osób, które nie mają problemów z zapamiętywaniem dłuższych układów – jednak spokojnie, instruktor wszystko pokazuje i tańczy z wami. Towarzyszy temu muzyka w rytmach salsy, rumby czy samby. Czasami więc mocno przyspieszamy, czasem zwalniamy. Duża dawka uśmiechu oraz odprężenia w gratisie.

Dancehall

Tu propozycja zarówno dla pań, jak i panów. Energetyczny taniec prosto z Jamajki spowoduje, że stracimy litry potu oraz wiele kilogramów. Błędnie kojarzony jest wyłącznie z trzęsieniem pupą – jest tam wiele innych elementów, wymagających szybkiego schodzenia w dół, a potem w górę, przysiadów czy podskoków. W takich klubach fitness we Wrocławiu, jak znana sieć City Fit (https://cityfit.pl/), zajęcia te są bardzo oblegane. Wysiłek włożony w dobry trening Dancehall powoduje przyspieszenie metabolizmu. Muzyka jest szybka, jednak na początku będziemy ćwiczyć proste figury. Kiedy już odpowiednio wzmocnimy ręce i nogi – będzie czas na coś trudniejszego.

Belly dance

Moda na taniec brzucha przyszła do Polski niedawno, jednak co ciekawe ten taniec znany już był w starożytności. O wiele chętniej tańczony jest przez panie – nic dziwnego, bowiem jest bardzo sensualny i pobudzający wyobraźnię. Wymaga także akceptacji swojego brzucha – nieważne czy jesteś mega szczupła, czy masz swoje kilogramy – odpowiednia technika pozwoli ci na wydobycie wszystkiego co najlepsze. Ponadto ujędrnia skórę na brzuchu, wzmacnia mięśnie od środka i pomaga spalać zbędne kilogramy.

Taniec w klubach fitness we Wrocławiu to fantastyczna sprawa – głównie dla pań, lecz nie tylko. Zdarzają się mężczyźni, którzy się nie wstydzą i wiedzą, że taniec to świetny trening aerobowy. Pozostaje korzystać z dobrych praktyk i wprowadzać takie zajęcia na każdej siłowni w kraju. Kto jest za?


Materiał partnera zewnętrznego