Zdrowy styl życia, stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Wiele osób chętnie ćwiczy i przestrzega zdrowej diety. Jednak dla wielu, regularne dojazdy na siłownie mogą się okazać problematyczne, zwłaszcza kiedy znajduje się ona na drugim końcu miasta. Demotywujące, może się także okazać wykonywanie ćwiczeń, w towarzystwie bardziej zaawansowanych osób, o nieskazitelnym ciele. Dlatego, dobrym pomysłem jest urządzenie własnej siłowni w domu. Warto przemyśleć to rozwiązanie i zdecydować się na wyposażenie jej w sprawdzone akcesoria do ćwiczeń.

Jakie powinno być wyposażenie mini – siłowni domowej?

Miejsce, w którym urządzona będzie siłownia, zależy w dużej mierze od możliwości lokalowych i naszych preferencji. Warto w tym celu, wygospodarować osobne pomieszczenie np. jakiś składzik. W pomieszczeniu tym musi być okno, które zapewni stały dopływ świeżego powietrza niezbędnego do ćwiczeń. Podłoga, powinna być antypoślizgowa i miękka.

Warto także zadbać o to, aby w mini – siłowni, znajdowało się dość duże lustro oraz odtwarzacz CD. Godziny spędzone na ulubionych ćwiczeniach z pewnością milej przebiegną w towarzystwie ulubionej muzyki.

Jakie sprzęty do ćwiczeń powinny się znaleźć w domowej siłowni?

Na rynku dostępne jest bardzo wiele urządzeń, które świetnie się sprawdzą w domowych siłowniach. Nie zajmują one zbyt dużo miejsca i pozwolą na efektowne wykonywanie ćwiczeń. Najczęściej polecane sprzęty to:

  • rowerek stacjonarny – najbardziej popularne urządzeń do ćwiczeń, które bardzo często można spotkać w domach, jego koszt nie jest zbyt wysoki, wszystko zależy od możliwości, które gwarantuje dany model,
  • bieżnia – jest to sprzęt do ćwiczeń, który z pewnością powinien się znaleźć w każdej domowej siłowni,
  • mata do treningów – z pewnością przyda się ona do przeprowadzania rozgrzewek oraz ćwiczeń rozciągających,
  • gumy – zajmują one bardzo mało miejsca, a mają bardzo duże znaczenie, warto posiadać kilka rodzajów gum do ćwiczeń, aby móc wykonywać różne ćwiczenia,
  • hantle – pracując nad mięśniami rąk, warto posłużyć się hantlami, można wybrać różne obciążenia, zależnie od możliwości,
  • roller – jest to małe i niepozorne urządzenie, które pozwala na rozluźnienie mięśni i wykonanie automasażu i regenerację po intensywnym treningu.

To jak będzie wyglądała domowa siłownia, zależy do wielu kwestii, przede wszystkim od wielkości pomieszczenia oraz pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na zakup urządzeń. Dobra organizacja, pozwala na przeprowadzanie naprawdę efektownych treningów, które poprawiają wygląd sylwetki i wpływają na zdrowie układu ruchu. Przed rozpoczęciem treningów, warto wiedzieć jak bezpiecznie i skutecznie korzystać z danych urządzeń, aby nie zrobić sobie krzywdy, ani niczego nie uszkodzić. Wraz z upływem czasu, z powodzeniem można rozbudować siłownie i dodać kolejne sprzęty. W razie jakichkolwiek wątpliwości, dobrze jest poradzić się doświadczonego trenera.


AKU