Zastanawiasz się nad regularnymi treningami na siłowni? Potrzebujesz kilku akcesoriów – wśród nich jest m.in. torba sportowa, skuteczny dezodorant (Garnier Mineral Action Control, Fa, Rexona lub inne), wygodne buty i oczywiście karnet. Podpowiadamy, jak przygotować się na trening w klubie fitness.

Pierwsze treningi na siłowni zwykle budzą stres i onieśmielenie – nie wiesz, jak obsługiwać poszczególne urządzenia, jak ćwiczyć, a w dodatku, co ze sobą zabrać. Odpowiednio się przygotuj, a nie będziesz miała powodów do obaw – z pozostałymi problemami pomoże ci trener lub instruktor. Dobrym pomysłem jest też zapisanie się na zajęcia zorganizowane – w grupie ćwiczy się łatwiej i raźniej. Poniżej lista rzeczy, które musisz skompletować.

Skuteczny antyperspirant lub dezodorant

Podczas wszelkiego wysiłku fizycznego intensywniej się pocimy, dlatego ochrona przed potem jest wtedy szczególnie istotna. Wybór kosmetyków w aptekach i drogeriach jest ogromny – m.in. Dove, Nivea czy Garnier.

Garnier Mineral Action Control zapewnia aż do 72 godzin ochrony, a także świeży i przyjemny zapach. Zawartość minerału o właściwościach ultraabsorpcyjnych sprawia, że zapewnia on maksimum komfortu i poczucie suchości nawet w ekstremalnych warunkach, a także działa pielęgnująco.

Ręcznik na siłownię

Dbanie o higienę to nie tylko stosowanie dobrej jakości kosmetyków – jak balsam do ciała, dezodorant Garnier Mineral Action Control czy odżywka do włosów po ćwiczeniach – ale także używanie podczas ćwiczeń własnego ręcznika. To podstawa wyposażenia, nie tylko ze względu na prysznic. Zabieraj do klubu własny ręcznik dla swojego komfortu – może służyć do przetarcia twarzy i karku, ale też maszyny. Dobrym wyborem będzie m.in. lekki ręcznik sportowy wykonany z mikrofibry.

Kobiecy niezbędnik

Skoro w torbie są już sportowe buty i strój, Garnier Mineral Action Control lub inny dezodorant, ręczniki, warto pomyśleć też o wodzie lub izotoniku, który można samodzielnie przygotowywać, a także zdrowych przekąskach.

Torba sportowa

Torba sportowa powinna być wygodna, aby nie krępowała ruchów, a także pojemna. Praktyczne są modele z wydzielonymi komorami, gdyż łatwiej w nie spakować buty i strój, ręczniki, kosmetyczkę z preparatami do oczyszczania twarzy i makijażu, a także podstawowe akcesoria.

Wybierając się na siłownię, trzeba też uzbroić się w cierpliwość i siłę wewnętrzną, aby uwierzyć, że regularne treningi i zmiana stylu odżywiania się korzystnie wpłyną na sylwetkę.


Materiał partnera zewnętrznego