Biegacze doskonale wiedzą, jak trudno biegać w chłodne dni. Jesień i zima to czas, w którym jogging dla wielu staje się niemałym wyzwaniem. Zobacz, o czym należy pamiętać biegając w niesprzyjające zdrowiu pory roku.

Uprawianie sportu wiosną i latem jest niezwykle proste. Wystarczy lekki stój, odpowiednie buty i można biec tam, gdzie nas oczy poniosą. Niestety, kiedy przychodzą chłodne dni, a jesień lub zima dają się we znaki, jogging okazuje się być o wiele bardziej problematyczny, niż dotychczas. Wówczas pojawia się wiele niegdyś nieistotnych kwestii, na które w chłodne dni trzeba zwrócić szczególną uwagę. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i sprawdź, jak biegać jesienią i zimą.

O czym pamiętać biegając w chłodne dni?

Zdrowie

Zarówno jesień jak i zima to czas, w którym nasze zdrowie zostaje wystawione na liczne próby. Deszcz, wiatr i śnieg to czynniki, które nie sprzyjają zdrowiu na co dzień, a zwłaszcza wtedy, kiedy zdecydujemy się na bieganie w niekorzystnych warunkach pogodowych. Aby zadbać o komfort w czasie joggingu należy zdecydować się na odpowiedni stój. Mowa tutaj nie tylko o okryciu wierzchnim, lecz także o elemencie, jakim jest bielizna dla biegaczy. W zmniejszeniu prawdopodobieństwa zachorowalności zarówno jesienią jak i zimą pomoże nam specjalna bielizna termoaktywna. Nie tylko jest ona tania, lecz również okazuje się być łatwo dostępna. Kupić ją możemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online, na przykład pod adresem bielizna9.com

Bezpieczeństwo

Chłodne pory roku nie tylko nie sprzyjają naszemu zdrowiu, ale także wpływają na nasze bezpieczeństwo w czasie biegania. Osoby uprawiające jogging doskonale wiedzą, że o poranku i pod wieczór jest bardzo ciemno, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo różnego rodzaju wypadków. A wszystko dlatego, że biegacze często okazują się być niewidoczni zarówno dla szybko jadących rowerzystów, jak i dla większości kierowców samochodów. Aby nie narazić się na wypadek, warto zadbać o elementy, które zwiększą naszą widoczność. W tym przypadku doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju opaski oraz kamizelki odblaskowe, które sprawią, że będziemy widoczni z daleka.

Trasy biegowe

O ile latem możemy biegać wszędzie tam, gdzie nam się podoba, o tyle jesienią i zimą nie jest to tak proste, jak początkowo mogłoby się wydawać. Błoto, kałuże czy śnieg na pewien czas wyłączają z użytku nasze ulubione trasy biegowe. Nic dziwnego, że kiedy przychodzą chłodne pory roku wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie warto biegać zimą i jesienią. Nie bez powodu mówi się, że jogging najlepiej uprawiać tam, gdzie prawdopodobieństwo poślizgnięcia się jest ograniczone do minimum, dlaczego? Otóż niesprzyjająca pogoda może zaszkodzić ogólnemu zdrowiu, lecz także powoduje, że znacznie łatwiej jest nabawić się kontuzji, a tej przecież chcielibyśmy uniknąć. Nie biegajmy więc po śniegu, błocie i oblodzonej nawierzchni lecz tam, gdzie podłoże jest twarde i stabilne. Przy czym warto pamiętać, że biegając po twardym podłożu należy zwrócić szczególną uwagę na obuwie, w którym uprawiamy jogging po to, aby zadbać o bezpieczeństwo narażonych na obciążenie stawów.


Materiał partnera zewnętrznego