Odpowiednia higiena jamy ustnej nie powinna stanowić w dzisiejszych czasach najmniejszego wyzwania. Na naszym rynku dostępnych jest wiele rodzajów szczoteczek do zębów, past do zębów dostosowanych do potrzeb użytkowników, płynów do płukania jamy ustnej czy nici dentystycznych. Popularność zdobywają także irygatory do zębów. Co to jest i jakie są zalety stosowania tego urządzenia?

Irygatory do zębów – opis działania

Dzięki temu urządzeniu możemy wyczyścić wszystkie zakamarki przestrzeni międzyzębowych. Z końcówki irygatora wystrzeliwany jest pod ciśnieniem płyn, który umożliwia pozbycie się resztek pokarmów, jak i tworzącego się na płytce nazębnej osadu, przykładowo z napojów takich jak kawa czy mocna herbata. Urządzenie jest niezwykle przydatne dla osób mających problemy z krwawiącymi dziąsłami czy noszących aparaty ortodontyczne. Jednak stosowanie irygatora do zębów jest korzystne dla wszystkich, ponieważ jednocześnie czyszcząc wszystkie zakamarki jamy ustnej masujemy dziąsła, co dodatkowo je wzmacnia.

Rodzaje irygatorów

Wyróżniamy irygatory bezprzewodowe, stacjonarne bądź podłączone do kranu. Najwygodniejsze są oczywiście mobilne irygatory do zębów. Od razu narzuca się pytanie o wytrzymałość baterii. Tą kwestią nie musimy się przejmować, ponieważ standardowo wmontowany akumulator wytrzymuje do 2 tygodni codziennego użytku. Zaletą stacjonarnego urządzenia jest maksymalnie wysokie ciśnienie. Do minusów zaliczyć należy konieczność stałego podłączenia do prądu. Irygator podłączony do kranu wymaga jedynie ciśnienia wody w kranie. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe zasilanie. Na rynku jest kilka bardzo ciekawych pozycji wśród irygatorów, więc z pewnością każdy znajdzie taki dostosowany do własnych preferencji.

Przyjemna pielęgnacja czystości jamy ustnej

Użytkownicy irygatorów do zębów bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat ich skuteczności. Zachwalają nie tylko ich przydatność w codziennej higienie przestrzeni międzyzębowych, ale także w sytuacjach nietypowych, jak czyszczenie zębów po przebytych operacjach, kiedy używanie zwykłej szczoteczki do zębów jest niemożliwe. Dodatkowo korzystanie z tego urządzenia jest bardzo relaksujące i daje nam przyjemne uczucie odświeżenia. Irygatory do zębów są także rekomendowane przez dentystów. Resztki pokarmowe pozostające w przestrzeniach międzyzębowych są doskonałą pożywką dla bakterii, które w konsekwencji prowadzą do rozwoju próchnicy oraz wpływają negatywnie na stan szkliwa nazębnego. Dbałość o higienę jamy ustnej pozwoli nam ograniczyć wizyty u dentysty do niezbędnych wizyt kontrolnych.


Materiał partnera zewnętrznego