Catering dietetyczny kojarzy się przede wszystkim z osobami, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Tymczasem większość firm oferuje kilka różnych diet, w tym dla… sportowców! Poznaj zalety takiej opcji i dowiedz się, dlaczego dieta pudełkowa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych.

Catering dietetyczny zawsze był dla sportowców

Dzisiaj wielu już o tym nie pamięta, ale dieta pudełkowa początkowo stosowana była jedynie przez sportowców. To przez nich została spopularyzowana, a później jej przeznaczenie uległo zmianie. Ludzie zaczęli postrzegać catering dietetyczny jako idealne rozwiązanie dla chcących schudnąć.

Warto jednak wiedzieć, że pierwotnie dieta pudełkowa miała pomóc w utrzymaniu nienagannej tężyzny fizycznej u sportowców. Nie stosowano jej po to, aby zrzucić zbędne kilogramy.

Catering dla sportowców – czyli jaki?

Na sam początek należy wyjaśnić, że sportowiec powinien korzystać z cateringu dietetycznego dedykowanego jego potrzebom. Najlepiej, aby dana firma oferowała wariant diety specjalnie dla sportowców, jak np. catering dietetyczny Gliwice. Jak możemy przeczytać na stronie, dieta SPORT w tym miejscu została stworzona z myślą o osobach aktywnych i ceniących sobie zdrowe odżywianie.

Należy też dodać, że catering dietetyczny dla sportowców powinien mieć kilka wersji kalorycznych. Taka opcja pozwala dostosować jadłospis do potrzeb sportowca w zależności od jego trybu życia i rodzaju aktywności. Przykładowo – kulturysta przed zawodami będzie spożywał mniej kalorii niż siłacz, który ma podnieść kilkaset kilogramów. Dlatego catering dietetyczny powinien mieć kilka wersji kalorycznych.

Zalety cateringu dla sportowców

Catering dietetyczny dla sportowców popularny jest z kilku powodów. Przede wszystkim taka dieta daje pewność spożywania zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. Te są przecież kluczowe w utrzymaniu nienagannej sylwetki. Dodatkowo zdrowy jadłospis jest gwarancją dobrej kondycji psychofizycznej.

Sportowcy często nie mają też czasu na gotowanie posiłków, zwłaszcza gdy te muszą być przygotowane z należytą starannością. Z tego powodu catering dietetyczny może być bardzo dobrym pomysłem. Dania się dowożone pod drzwi sportowca, który zaoszczędzony czas może wykorzystać np. na treningu lub po prostu na regenerację.

Jedną z zalet cateringu dla sportowców jest także jej smak. Dość często osoby aktywne narzekają na to, że posiłki dopasowane do ich trybu życia nie należą do najsmaczniejszych. Tymczasem nad przygotowaniem dań diety pudełkowej czuwają nie tylko dietetycy, ale też doświadczeni kucharze. Dzięki temu wszystko jest zarówno zdrowe, jak i smaczne.


Materiał partnera zewnętrznego