Co jakiś czas w sieci i w branżowych czasopismach pojawia się premiera o promocji nowego iPhone. Zazwyczaj wydarzenie to poprzedza wiele domysłów, przecieków i komentarzy dotyczących szczegółowych specyfikacji. Nie brak też pochwalnych peanów i głosów krytycznych. Tak też było w 2020 roku, kiedy fanami marki Apple wstrząsnęła informacja o wypuszczeniu nowego modelu SE 2020. Miał być on budżetową wersją telefonu. Jeszcze większe emocje wzbudziła seria najnowszych iPhone 11 Pro Max. Mimo tego, że są one obecnie najnowocześniejszymi telefonami, to prawdopodobnie w 2020 roku pojawią się jeszcze nowsze modele (iPhone 12). 

Jakie funkcje oferuje nowy iPhone?

  • To przede wszystkim bardzo duży i jasny wyświetlacz w jakości HDR. Smartfon jest wyposażony w innowacyjny ekran OLED Siper Retina XDR 6,5.
  • Nowy iPhone jest wzbogacony o czip nowej generacji, dzięki któremu bateria dłużej jest naładowana. Praca telefonu jest ciągła. Dodatkowo nie przegrzewa się on podczas użytkowania i nie zacina przy korzystaniu z wielu wymagających aplikacji.
  • iPhone 11 Pro Max to zestaw trzech obiektywów: szerokokątnego, szerokokątnego i teleobiektywu. Telefon charakteryzuje się trzema aparatami umieszczonymi na tylnej pokrywie. To wspaniała jakość zdjęć oraz dostosowany tryb nocny i portretowy. Zdjęcia są w jakości porównywanej do aparatów fotograficznych.
  • Odblokowanie telefonu już nie odbywa się przez odcisk palca, lecz poprzez użycie funkcji Face ID. Telefon zaczytuje obraz twarzy, który jest podstawą do zdjęcia blokady.
  • Nowy iPhone to też nowoczesny design. Mimo że kolorystyka pozostała bez zmian, to telefon ma opływowy kształt, brakuje w nim krawędzi i kanciastej obudowy. To spełnienie najnowszych norm technologicznych i trendów.
  • Nagrywanie filmów odbywa się w 60 klatkach na sekundę, również przednią kamerą.

iPhone 11 Pro – cena

W połowie 2020 roku ceny osiągnęły stabilny poziom. Za iPhone 11 Pro z pamięcią 512 GB zapłacimy ok. 7000 zł. Telefon iPhone 11 Pro Max (512 GB) to wydatek rzędu 7500 zł. Sprzęt zawierający 64 GB to wydatek rzędu 6000 zł. Ceny zawierają podatek VAT.

Dużo tańszą alternatywą jest wyżej wspomniany iPhone SE 2020, jego cena waha się od 2000 do 3000 zł. Nie jest to jednak telefon nowoczesny, a raczej nawiązanie do starych i sprawdzonych w przeszłości rozwiązań.

Jakie modele mogą stanowić konkurencję?

Branżowi specjaliści wskazują, że istnieje kilka modeli telefonów, które mogą dorównać Apple. Jako najczęstsze typy wymienia się:

  • Galaxy S10 – to telefon zawierający tzw. kinowy wyświetlacz, profesjonalny tryb kręcenia wideo (ręcznie dostosowane ISO i ekspozycja), a także opcje pozwalające na udostępnianiu plików kilku osobom w tym samym czasie. Wygląd i parametry telefonu nadążają za postępującą technologią. Jednakże cena jest znacznie korzystniejsza i waha się między 2600 a 4500 zł przy 128 GB pamięci.
  • Huawei P30 Pro – ten model przy 256 GB pamięci kosztuje ok. 4200 PLN, jest więc to podobna półka cenowa. Telefon charakteryzuje się poczwórnym aparatem Leica, który zawiera bardzo czułe ustawienia, zmieniono też kolorystkę z RGB na RYB, co pozwala lepiej doświetlać zdjęcia. Ulepszono również wyświetlacz i jakość dźwięku wraz z obszarem odsłuchu.

AKA