Co cechuje prawdziwego gracza? Wbrew pozorom nie tylko to, że lubi grać w gry. Prawdziwy gamer jest bowiem fanem nowych technologii — lubi być na bieżąco z nowymi konsolami, częściami komputerowymi oraz akcesoriami. Ponadto bardzo często gracze są gadżeciarzami. Uwielbiają kupować ciekawe i (przynajmniej z ich punktu widzenia) bardzo potrzebne rzeczy. A co powinien mieć prawdziwy gracz?

Najprzydatniejsze akcesoria

Odpowiedni fotel — jest to coś, czego często nie doceniamy, już to mając. Jednak kilkugodzinne sesje na niezbyt wygodnym siedzeniu po czasie potrafią odwdzięczyć się niezbyt komfortowym bólem pleców. Ze względu na własne zdrowie warto zaopatrzyć się w porządny model.

Dobre słuchawki — nie są potrzebne wyłącznie melomanom. Co prawda słuchanie muzyki w trakcie gry jest całkiem przyjemne, jednak wiele gier (szczególnie z gatunku FPS) pozwala nam dosłownie usłyszeć, z której strony nadchodzi przeciwnik. Dobrej jakości słuchawki pozwalają usłyszeć przeciwnika wcześniej i precyzyjniej określić miejsce, w którym się porusza. Niejednokrotnie taka przewaga pomaga wygrać kluczowe momenty.

Ciekawe akcesoria – must-have dla gadżeciarzy

Mouse bungee — jest to akcesorium, które nie jest niezbędne, ale może naprawdę poprawić komfort grania. O ile nie decydujemy się na myszkę bezprzewodową, o tyle musimy się liczyć z obecnością kabla na biurku. Nieraz potrafi on przesunąć się w nieodpowiednie miejsce i zahaczyć coś, co stoi na blacie, albo najzwyczajniej zaplątać. Uchwyt mouse bungee skutecznie eliminuje ten problem. Koszt takiego gadżetu to od kilkunastu złotych przy najprostszych konstrukcjach do nawet kilkuset złotych za wyjątkowe produkty renomowanych producentów.

Kierownica — oczywiście nie jest to nic niezbędnego, zwłaszcza jeśli nie należymy do amatorów gier wyścigowych. Jednak prawdziwy gracz nie powinien się ograniczać ani zamykać na żaden dobry tytuł. W końcu to, że do tej pory niespecjalnie spędzaliśmy wolny czas na siedzeniu za wirtualną kierownicą, zmieni się po kontakcie z bardzo dobrą wyścigówką i wysokiej klasy zestawem z kierownicą, pedałami, a często nawet drążkiem zmiany biegów?

Najdziwniejsze akcesoria? Produkty spożywcze

Jeszcze kilka lat temu bardzo popularnym memem był obrazek porównujący zwyczajny chleb z 10-krotnie droższym chlebem dla graczy opatrzonym logo jednego z najpopularniejszych producentów akcesoriów gamingowych. Dziś jednak warto zastanowić się, czy dotychczasowe żarty nie staną się w końcu prawdą.

Coraz częściej reklamowane i kierowane do graczy są produkty spożywcze — zazwyczaj specjalne napoje energetyczne bądź też wspomagające koncentrację w kluczowych momentach. W zasadzie nie ma się czemu dziwić, energia i koncentracja to dwa elementy, które zapewniają przewagę nad przeciwnikami w wielu grach. Mimo tego nadal „napój dla graczy” u wielu osób wywoła zdziwienie. A niedawno ruszył projekt specjalnej diety gamingowej…

Akcesoriów dla graczy jest cała masa i tak naprawdę stosunkowo łatwo można kupić odpowiednie. Przede wszystkim jednak warto skupić się na najistotniejszych w samej rozgrywce: monitorze, myszy i klawiaturze.

BSZ