Strona główna Technologia Innowacje Na co zwracać uwagę kupując smartfona?

Na co zwracać uwagę kupując smartfona?

42
0
Xiaomi Mi9 niebieski
Jakość zawsze ma znaczenie, kiedy kupujemy tak istotne urządzenie, jakim jest smartfon | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Smartfon to urządzenie, które towarzyszy nam w różnych prywatnych oraz zawodowych sytuacjach. Dlatego tak ważne jest to, aby zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii jeszcze przed nabyciem odpowiedniego modelu dla siebie. Poznaj istotne aspekty, które pozwolą ci wybrać jeszcze praktyczniejszy i wygodniejszy w obsłudze smartfon.

Znajdź sklep internetowy, w którym warto kupić smartfona

Jakość zawsze ma znaczenie, kiedy kupujemy tak istotne urządzenie, jakim jest smartfon. Toteż musimy przygotować się na konieczność poniesienia pewnych, a czasem nawet dość sporych kosztów. Warto zatem wykonać dogłębny research, aby znaleźć zarówno odpowiedni model telefonu dla siebie, jak i sklep, który pozwoli nam, chociaż odrobinę zaoszczędzić. Ciekawą opcją jest choćby oferta dostępna w sklepie internetowym Bestcena.pl, gdyż można tam nabyć znane marki w cenach znacznie niższych niż w innych miejscach.

Jaki system operacyjny jest najlepszy?

Przed wybraniem konkretnej marki warto zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych bezpośrednio z funkcjonalnością, a wśród nich jest oczywiście system operacyjny. Obecnie na rynku dominują 2 systemy — Android oraz iOS. Oba warianty mają swoich zwolenników i co najważniejsze są na bieżąco aktualizowane. Jeśli zależy nam na produktach od Apple, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zostaniem nam narzucony system operacyjny iOS. Wielbiciele aplikacji oraz gier zazwyczaj stawiają na Android.

Parametry techniczne

Pamięć RAM

Wybierając smartfon należy zwrócić uwagę również na to, ile pamięci RAM posiada urządzenie. W końcu to od tego parametru zależy to, jak szybko będzie działać smartfon. Najtańsze modele mają zazwyczaj 2 GB RAM, ale lepiej znaleźć taki produkt, który będzie miał przynajmniej 3-4 GB lub oczywiście więcej.

Wbudowana pamięć

Wiele osób nie zwraca uwagę na pamięć wewnętrzną telefonu, czego oczywiście szybko zaczynają żałować. Dlatego też koniecznie powinniśmy spojrzeć na rubrykę, gdzie napisane jest, ile ona wynosi. Obecnie najtańsze modele posiadają 16 GB, jednak lepsze modele wyposażone są w 32 GB, 64 GB, a nawet 128 GB i więcej.

Dwie karty

Kolejnym aspektem, o którym nie warto zapomnieć, jest funkcja nazywana Dual SIM. Dzięki takiej opcji będziemy mogli włożyć dwie karty SIM do jednego urządzenia, co jest bardzo przydatne, kiedy chcemy mieć dwa numery, np. prywatny oraz służbowy.

Bateria

Skoro używamy smartfonów tak często, to niestety ich bateria jest narażona na częste rozładowanie. Toteż przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, aby jej pojemność nie była zbyt mała. Zaleca się przynajmniej 3000 mAh, jednak im więcej, tym lepiej.

Przyzwyczajenie do marki

Nie da się ukryć, że bardzo często można spotkać się z czymś takim, jak z przyzwyczajeniem względem jakiejś konkretnej firmy. Jeśli wcześniej posiadaliśmy już jakiś model i nie sprawiał nam problemów, to istnieje spora szansa na to, że następnym razem również sięgniemy po taki smartfon, ale jego nowocześniejszą odsłonę. Nie jest to zła droga, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nowsza wersja znanego smartfona może nie spełniać naszych oczekiwań.


Materiał partnera zewnętrznego