Smartfony, podobnie jak inne urządzenia elektroniczne, nie są bezawaryjne. O rodzajach problemów, z jakimi będą musieli uporać się właściciele telefonów, w dużej mierze zależy posiadany model. Można jednak wymienić kilka typowych problemów z telefonami, które pojawiają się najczęściej i dotyczą aparatów niemal wszystkich marek.

Zbyt słaba bateria

Szybko spadający poziom naładowania baterii to jeden z najczęstszych problemów ze smartfonem, który jest aż nazbyt dobrze znany wielu użytkownikom tego rodzaju urządzeń. Im telefon jest intensywniej eksploatowany, tym szybciej maleje poziom jego naładowania. W nowoczesnych smartfonach baterie są wbudowane na stałe, co sprawia, że nie da ich wymienić. Co zatem zrobić, żeby bateria nie rozładowywała się zbyt szybko? Warto pilnować, by poziom baterii utrzymywał się na poziomie 70%. Zdecydowanie lepiej podładowywać telefon kilkakrotnie w ciągu dnia, niż jednorazowo naładować go do pełna. Warto również dbać o to, by bateria nie rozładowywała się do zera – to zdecydowanie skraca jej żywotność.

Problemy z aparatem w telefonie

Kolejna funkcja w telefonie, z którą mogą często występować problemy, to aparat. Od kilku lat smartfony sukcesywnie wypierają z rynku tradycyjne aparaty cyfrowe, dorównując, a często nawet przewyższając je pod względem parametrów. Niestety, w związku z tym, że to jedna z najczęściej używanych funkcji, mogą występować z nią różne problemy. Jakie? Najczęściej związane z samym oprogramowaniem – dotyczące zapisu fotografii czy błędów systemowych przy otwieraniu lub zamykaniu aplikacji. Wspomniane problemy z telefonem można rozwiązać na kilka sposobów. Często pomocne może okazać się zainstalowanie innej aplikacji do obsługi aparatu lub przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych.

Zmienny poziom zasięgu

Problemy z zasięgiem w telefonie mogą pojawić się w zależności od lokalizacji, w której przebywa użytkownik urządzenia. Nikły zasięg jest często wynikiem wizyty np. na parkingu podziemnym, w wysokich górach czy w niewielkiej miejscowości. Jedna kreska zasięgu może przeszkodzić w wykonaniu połączenia telefonicznego czy pilnym sprawdzeniu konkretnej informacji w internecie. Słaby zasięg jednak nie zawsze wynika z lokalizacji, w której się znajdujemy. Równie dobrze może być związany z jakością i rodzajem wbudowanej w telefon anteny czy zależeć od operatora, z którego usług korzystamy. Najlepiej wybierać tylko takie telefony, które mogą poszczycić się solidną anteną: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml, zapewniającą zasięg na zadowalającym poziomie.


Artykuł sponsorowany