Przygotowania do ślubu to całkiem stresujący okres dla obojga przyszłych małżonków. Z pewnością staracie się o to, aby cała ceremonia i przyjęcie weselne były dopięte na ostatni guzik. To w końcu jeden z najważniejszych dni w waszym życiu – od tego momentu będziecie dzielić swoje życie w wielu aspektach. To dla was i waszych najbliższych ogromne wydarzenie, dlatego jego organizacja wymaga dokładnego zaplanowania, przemyślenia i pomocy wielu osób. 

Najważniejszą częścią zaślubin jest z pewnością moment składania przysięgi, po której zakładacie sobie na palce obrączki. Zakup obrączek leży zgodnie z tradycją w kwestii pana młodego, jednak te powinny być wybrane w taki sposób, aby trafiały w gust obojga młodych. Coraz częściej młodzi decydują się na obrączki nieco bardziej oryginalne, dlatego znalezienie waszych wymarzonych w sklepie może być nieco utrudniony – u jubilerów jest oczywiście duży wybór, jednak zdecydowanie wygodniej jest kupować w internecie. Obrączki to nie tylko bizuteria – to symbol waszego małżeństwa, który będziecie nosić przez całe życie. Warto zatem nie oszczędzać na nich i kupować ze sprawdzonego źródła, jeśli dokonujecie zakupu przez internet. 

Zakup obrączek przez internet – na co zwrócić uwagę?

Dzisiaj prawie każdy wie, jak dokonywać zakupów przez internet. Mamy swoje ulubione sklepy internetowe, do których mamy zaufanie i znamy jakość produktów. Jednak obrączki kupuje się tylko raz w życiu, dlatego warto upewnić się, że pochodzą one ze sprawdzonego, godnego zaufania sklepu. Warto więc poczytać w internecie opinie na temat danej strony z obrączkami ślubnymi. 

Kolejną kwestią jest rozmiar – u jubilera znacznie łatwiej jest go dobrać, ponieważ istnieje możliwość przymierzenia obrączek. Kwestia ta wygląda nieco inaczej podczas dokonywania zakupów przez internet. Upewnijcie się, że odpowiednio dobraliście rozmiar, aby nie były konieczne żadne późniejsze poprawki. 

Poza rozmiarem i wiarygodnością sklepu niemniej ważne jest zweryfikowanie materiału, z jakiego wykonano obrączki. Te najczęściej kupujemy ze złota, dlatego na stronie internetowej powinna znaleźć się na ten temat jasna informacja. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto napisać maila do danego sklepu w celu uzyskania informacji potwierdzających, czy obrączki na pewno wykonane są ze złota. To w końcu niemały wydatek, dlatego warto zwrócić uwagę na każdy możliwy aspekt przy kupowaniu obrączek przez internet.

Symbolika obrączek ślubnych

Każdy z nas wie, że obrączki są symbolem małżeństwa. Dla pary młodej mają ogromne znaczenie. W dalszych latach małżeństwa symbolizują dalszą miłość i przypominają o tym pięknym dniu, kiedy powiedzieliście sobie sakramentalne „tak”. Czy wiecie jednak, skąd wzięła się tradycja zakładania sobie nawzajem obrączek po złożeniu przysięgi małżeńskiej? To bardzo stary zwyczaj, który spotykano już w starożytnym Egipcie. Z obrączkami wiąże się również wiele przesądów, o których warto wiedzieć, jeśli wierzycie w różnego rodzaju symbole i zwiastujące je sytuacje. 

KKL