Strona główna Społeczeństwo Związki Szybkie randki – na czym polegają i czy warto spróbować?

Szybkie randki – na czym polegają i czy warto spróbować?

273
0
para na rowerze
Czy warto zdecydować się na szybkie randki? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Szybkie randki zyskują coraz większą popularność w Polsce. Czy warto wziąć udział w takim wydarzeniu?

Speed dating, czyli szybkie randki to imprezy, które z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze. W większych miastach takich jak Kraków, Katowice, czy Wrocław możemy bez problemu znaleźć takie spotkanie i poznać ciekawe osoby. Jednak czy warto w ogóle próbować?

Na czym to polega?

Mówiąc krótko, cały proces polega na szybkich randkach. W standardowych spotkaniach bierze udział 15 mężczyzn oraz 15 kobiet. Panie zajmują miejsca przy stolikach, a panowie się dosiadają i przeprowadzają konwersację jak na zwyczajnej randce. No może z jedną małą uwagę. Na całość para ma jedynie 5 minut. Po upłynięciu tego czasu panowie zmieniają miejsca i wszystko zaczyna się od nowa. Cały proces powtarza się tyle razy, ilu uczestników bierze udział w zabawie. Jeśli ktoś wzbudzi naszą sympatię i chcemy się z tą osobą bliżej poznać zaznaczymy to na specjalnej liście. Tylko wtedy, jeśli ta sama osoba również nas zaznaczy, otrzymamy do niej kontakt od organizatora przedsięwzięcia.

Czy 5 minut to nie za mało, aby kogoś poznać?

Nie ma co się oszukiwać, że w niektórych wypadkach nawet całe życie nie wystarcza, aby dobrze poznać daną osobę. Jednak 300 sekund to aż za dużo, żeby zdecydować, czy chcemy się z konkretną osobą spotkać jeszcze raz. To pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dodatkowo krótki czas to wielka zaleta, gdyż gdy dana osoba się nam nie spodoba, nie musimy z nią spędzać zbyt wiele czasu.

Czy warto zdecydować się na szybkie randki?

Koszt wzięcia udziału w takiej zabawie to około 30-40 zł. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę fakt, że dzięki temu poznamy aż 15-20 osób. Ciekawe jest to, że możemy spotkać absolutnie każdego. Zarówno miłość swojego życia, jak i kogoś, kto kompletnie nam nie pasuje. Jednak co tracimy w tym drugim wypadku? Jedynie 5 minut, a to przecież niemalże nic. Spróbowanie takiej zabawy to naprawdę świetny pomysł. Jeśli ktoś wciąż jest do niego nieprzekonany, warto poczytać opinie uczestników takich randek. Zdecydowana większość jest z nich bardzo zadowolona, a sporo osób znalazła tam nawet swoje drugie połówki.


Materiał partnera zewnętrznego