Strona główna Społeczeństwo Związki Srebrna biżuteria – idealny prezent dla kobiety

Srebrna biżuteria – idealny prezent dla kobiety

129
0
złota biżuteria z kamieniami
Jak każda sfera życia społecznego, również dziedzina wręczania prezentów rządzi się pewnymi regułami. Biżuterii lepiej nie wręczać osobom, które dopiero poznajemy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bardziej i mniej uroczyste okazje powracają do nas rokrocznie. Aby podkreślić ich charakter oraz sprawić radość naszym bliskim – często decydujemy się wtedy na wręczanie prezentów. Wybór tego odpowiedniego może być dużym problemem. Jednym z klasycznych rodzajów podarunków, na jakie się decydujemy jest biżuteria. Jakie wzory i fasony wyrobów jubilerskich są teraz modne? Do łask powróciło srebro – zwłaszcza w zestawieniu z kamieniami ozdobnymi lub szlachetnymi. Srebrny wisiorek będzie strzałem w dziesiątkę.

Kiedy nie należy decydować się na zakup biżuterii na prezent?

Jak każda sfera życia społecznego, również dziedzina wręczania prezentów rządzi się pewnymi regułami. Biżuterii lepiej nie wręczać osobom, które dopiero poznajemy. Nie na miejscu – zasadniczo – jest również wręczanie bardzo drogiej biżuterii, gdy nie łączą nas bliskie więzy rodzinne. Tego typu zachowanie może stworzyć dziwną i bardzo niezręczną sytuację, z której trudno może być wybrnąć.

Jaki rodzaj biżuterii najlepiej wręczać?

Tu powinniśmy kierować się przede wszystkim preferencjami osoby, której chcemy wręczyć taki prezent. Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni, co będzie najlepsze – wisiorek, bransoletka czy pierścionek – wybierzmy taki wariant, który będzie najmniej ryzykowny, czyli ten pierwszy. Nie ma tu okazji do niezręcznej pomyłki co do rozmiaru. Jest to wyjście nie tylko obarczone niewielkim ryzykiem błędu lecz także bardzo uniwersalne. Wisiorki od AnkaBiżuteria nie są zbyt drogie, a prezentują się doskonale i pozwalają na wiele opcji stylizacyjnych. Warto więc zdecydować się na tego typu biżuterię. Pamiętajmy też, że można nabyć samodzielne zawieszki – bez łańcuszka.

Srebro, złoto, a może platyna?

Dzisiejszy rynek wyrobów jubilerskich oferuje bardzo szerokie możliwości. Zakup biżuterii nie zawsze musi oznaczać znaczny wydatek. Jeżeli wybierzemy srebro i syntetyczny kamień jubilerski – koszty zamkną się w kwocie akceptowalnej dla większości normalnie zarabiających osób. Obecnie bardzo modne są duże wisiorki na szyję – właśnie ze srebra. Jeżeli więc zdecydujemy się nabyć właśnie taką biżuterię, możemy być pewni doskonałego efektu. Ilość dostępnych obecnie wzorów wisiorków srebrnych jest wprost oszałamiająca.

Obok srebra – możemy zdecydować się także na inne popularne metale szlachetne. Przede wszystkim na złoto. Wyroby tego typu są jednak znacznie droższe. Ciekawym rozwiązaniem może być także nieco mniej popularna platyna. Trudniej ją jednak nabyć – nie każdy sklep z biżuterią ją oferuje.

Detal, o którym nie wolno zapomnieć

Jeżeli będziemy wręczać biżuterię kobiecie, nie zapomnijmy o pewnym, koniecznym wymogu. Zadbajmy o możliwie eleganckie i stylowe opakowanie. Wielu jubilerów sprzedaje swoje wyroby razem z gustownymi pudełkami. Zatroszczmy się wtedy o estetyczny papier do pakowania oraz wstążkę. Łatwo o tym zapomnieć – a dla wielu kobiet samo rozpakowywanie prezentu jest tak samo istotne jak radość z otrzymanej rzeczy.

Choć niektórym może się wydawać, że prezent w formie wisiorka damskiego może być czymś bardzo standardowym – to, jak nasz prezent zostanie odebrany, zależy w gruncie rzeczy od tego, jaki wzór wybierzemy. Warto na koniec zaznaczyć, że doskonałym miejscem do tego typu zakupów są niewielkie sklepy internetowe, często oferujące biżuterię artystyczną. Mocną stroną oferty takich mniejszych firm jest większa troska o każdy (wykonany często ręcznie) przedmiot oraz pewna nieszablonowość dostępnych tam wyrobów.


Materiał partnera zewnętrznego