Strona główna Społeczeństwo Związki Pomysł na prezent na każdą okazję!

Pomysł na prezent na każdą okazję!

44
0
prezent w kobiecych rękach
Dobry pomysł będzie z pewnością doceniony. W końcu chcemy, aby nasz podarunek wywołał uśmiech radości i zapadł w pamięć bliskiej nam osoby | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zbliża się rocznica ślubu rodziców lub znajomych? Przyjaciółka obchodzi urodziny, a może kumpel dostał awans w pracy? W takich sytuacjach myślimy o prezencie, który zostanie z obdarowanymi na dłużej. Jak wybrać ten odpowiedni?

Staramy się unikać banalnych przedmiotów lub oczywistych podarunków. Chcemy, aby nasi bliscy, którym wręczymy prezent na długo kojarzyli go z nami. Warto, aby się im podobał, a nie wylądował w czeluściach strychu lub piwnicy. Trudność ze znalezieniem czegoś atrakcyjnego pojawia się nawet, gdy dobrze znamy drugą osobę. Wówczas zależy nam żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Nie chodzi tu wcale o zasobność portfela. Liczy się intencja, zamiar i trafność prezentu. Czasami odpowiednio dobrany drobiazg będzie miał dla solenizanta większą wartość niż drogi przedmiot. Najłatwiej jest w sytuacjach, gdy ktoś otwarcie powie co chciałby lub chciałaby dostać. Najczęściej jednak stajemy przed trudną decyzją wyboru czegoś oryginalnego. Zobaczmy więc kilka propozycji.

Obieżyświat – ahoj przygodo!

Większość z nas lubi podróże, odkrywać nowe miejsca, państwa, poznawać ludzi ich kulturę i zwyczaje. Niektórzy preferują leniwe wylegiwanie się z koktajlem w ręku nad basem, sesje słoneczne na piaszczystych plażach lub kąpiele w oceanie. Inna grupa lubi aktywne odkrywanie terenu, na którym się znajdują, a jeszcze inni łączą obie te formy wypoczynku. Po wszystkim zostają nam przyjemne wspomnienia, które można wyeksponować.

Nie każdy prowadzi skrupulatne notatki ze wszystkich swoich wojaży. Najczęściej mamy multum zdjęć i filmików, które zalegają na dysku komputera. Fotografie można z powodzeniem nanieść na mapę podróży, a dodatkowo oznaczyć miejscowość, państwo lub kontynent, na którym byliśmy. Za pośrednictwem pinesek oznaczyć można przyszłe kierunki podróży. Takie płótno dumnie zawiśnie na ścianie, aby przypominało nam o przyjemnych momentach i naszych planach.

Jeżeli wiemy, że nasza koleżanka lub kolega są entuzjastami podróży, to wspomniana mapa może być idealnym prezentem. Ładnie wyeksponowana nie dość, że będzie stanowiła estetyczną ozdobę, to będzie nieustannie się bogacić o kolejne pocztówki z wypraw!

Coś dla lubiących napoje

Wszyscy mamy swoje ulubione napoje. Czasami dzielimy się nimi chętnie, aby przyjaciele lub rodzina mogli spróbować czegoś innego. Entuzjazm jest tym większy, jeśli odkryjemy coś dotychczas niespotykanego na wakacjach czy zagranicznej podróży. Może to być np. egzotyczny sok lub wędzone piwo. Każdy napój ma swoje firmowe opakowanie. Chcąc zrobić komuś prezent możemy sprawić mu naczynie, w którym będzie mógł wyeksponować swój ulubiony trunek.

Karafka do wina z gustownymi lampkami lub taka do whisky z eleganckimi szklankami będą strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo naczynie można uzupełnić o stosowny grawer z sentencją lub życzeniami. Dzięki temu przy okazji spotkania połączonego z degustacją, taka karafka będzie przypominała osobie obdarowanej o nas. To dobre rozwiązanie, jeśli szukamy czegoś taktownego dla przełożonego lub osoby pełniącej wysokie stanowisko na uczelni lub w firmie.

Więcej inspiracji znaleźć można na picarta.pl.

Im lepiej znamy osobę, dla której szukamy prezentu, tym teoretycznie łatwiej powinniśmy go znaleźć. Wiemy dobrze, że nie zawsze tak jest. Dlatego warto poszperać za czymś nietuzinkowym, oryginalnym, ale niekoniecznie drenującego nasz portfel. Dobry pomysł będzie z pewnością doceniony. W końcu chcemy, aby nasz podarunek wywołał uśmiech radości i zapadł w pamięć bliskiej nam osoby.


Materiał partnera zewnętrznego