Strona główna Społeczeństwo Związki Planowanie zaręczyn w 6 krokach

Planowanie zaręczyn w 6 krokach

1111
0
Pierścionek zaręczynowy z brylantami
Nie ma zaręczyn bez pierścionka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zaręczyny to najpiękniejszy wstęp do wspólnego życia. Bądź autorem wspomnienia, które, wciąż tak samo żywe, będzie Wam towarzyszyć do końca życia. Jak zaplanować to szczególne wydarzenie? Podpowiadamy.

1. Upewnij się, że Twoja ukochana jest gotowa na ten krok

Choć panuje przekonanie, że to paniom bardziej zależy na sformalizowaniu związku, zanim rozpoczniesz planowanie zaręczyn, upewnij się, że Twoja ukochana chce tego samego, co Ty. Sprowokuj rozmowę, w której szczerze opowiecie sobie o wspólnych planach i marzeniach. Zwróć także szczególną uwagę na jej zachowanie – być może już od pewnego czasu daje Ci sygnały, które mogą wskazywać na to, że chciałaby, aby w Waszym życiu nastąpił przełom.

2. Wyznacz datę

Podkreśl doniosłość chwili, wybierając szczególną datę np. dzień jej urodzin, walentynki, Wigilię Bożego Narodzenia lub rocznicę związku. Jeśli jednak chcesz, aby zaręczyny były dla Twojej ukochanej całkowitym zaskoczeniem, poproś ją o rękę np. 23 stycznia w Dzień Najbardziej Kochanych lub 28 grudnia w Międzynarodowym Dniu Pocałunku! Pamiętaj, że brak okazji, to czasem najlepsza okazja na kolejny krok w miłości.

3. Wybierz miejsce

Wybierz miejsce, które jest dla Was szczególnie ważne: park, w którym pierwszy raz wziąłeś ją za rękę lub restaurację z widokiem na morze, którą odwiedziliście podczas pierwszych wspólnych wakacji. Jeśli Twoja ukochana ma duszę romantyczki, zorganizuj piknik lub kolację przy świecach tylko we dwoje. Jeżeli jest duszą towarzystwa i ma ekstrawertyczną naturę, zapytaj, czy zostanie Twoją żoną podczas koncertu jej ulubionego zespołu lub zaaranżuj wydarzenie z udziałem jej najbliższych znajomych.

4. Znajdź idealny pierścionek zaręczynowy

Nie ma zaręczyn bez pierścionka. Od tego momentu będzie towarzyszyć Twojej ukochanej każdego dnia. Zadbaj o to, aby tworzyli parę doskonałą! Jeżeli Twoja wybranka jest drobnej budowy, preferuje minimalistyczny styl ubierania, a biżuterię nosi raczej okazyjnie, wybierz subtelny pierścionek zaręczynowy w klasycznym stylu, z pojedynczym kamieniem lub w delikatnej oprawie, który nie będzie zaburzał jej naturalnego wizerunku. Jeśli natomiast ma wyrazisty sposób ubierania i zachowania, a rozmaite dodatki stanowią nieodłączny element jej codziennego stylu, podaruj jej pierścionek z okazałym diamentem lub nietypową oprawą. Oczywiście nie jest to regułą! Przede wszystkim wybadaj, w jakiej biżuterii czuje się najlepiej. Jeśli jest odważna i przebojowa, wybierz pierścionek z żółtego złota z dużym kamieniem. Jeżeli ma duszę romantyczki i na co dzień nie nosi biżuterii, postaw na ozdobę z białego złota w nieco skromniejszym wzorze (przykładami w obydwu wariantach mogą być pierścionki Aclari).

5. Zadbaj o odpowiednią oprawę zaręczyn

Warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Jeśli planujesz zaręczyny w domowym zaciszu, przygotuj romantyczną kolację. Nie zapomnij o butelce szampana, kwiatach i świecach. Od progu do salonu ułóż ścieżkę z płatków róż. Możesz także ustawić kamerę z włączoną funkcją nagrywania (ale tak, żeby przyszła narzeczona niczego nie zauważyła). Dzięki temu zyskacie niepowtarzalną pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Jeżeli planujesz zaręczyny w restauracji lub w hotelu, zadbaj o ubiór dostosowany do okazji (pamiętaj, żeby uprzedzić ukochaną, że wybieracie się do wyjątkowego miejsca!). Z kolei zaręczyny „w plenerze” będą się rządziły swoimi prawami. Jeśli pragniesz się oświadczyć na górskim szlaku, wystarczy, że zabierzesz ze sobą pierścionek. Widoki towarzyszące Wam podczas wędrówki będą najpiękniejszą zaręczynową scenerią!

Wybierz taki sposób, który pozwoli także Tobie poczuć się swobodnie. Jeśli jesteś typem domatora i unikasz tłumów, nie staraj się na siłę zorganizować wielkiego zaręczynowego spektaklu, podczas którego zupełnie odejmie Ci mowę.

6. Zastanów się nad tym, co chciałbyś powiedzieć

Zanim zadasz to najważniejsze pytanie: „Czy wyjdziesz za mnie?” lub „Czy chcesz zostać moją żoną?”, nawiąż do Waszego pierwszego spotkania – przypomnij ukochanej, czym Cię wtedy zauroczyła. Zapewnij ją o swoim uczuciu i powiedz, dlaczego chcesz, żeby to właśnie ona została Twoją żoną. Możesz być pewien, że słowa, które wtedy wypowiesz, zachowa w sercu na zawsze.

Jak zaplanować idealne zaręczyny?

Jeśli chcesz odkryć przepis na idealne zaręczyny, nie musisz przeczytać setek poradników. Wystarczy, że poświęcisz swojej ukochanej nieco więcej uwagi podczas wykonywania codziennych obowiązków, podróży, spacerów we dwoje czy spotkań w gronie znajomych. Uważaj, bo… możesz zakochać się na nowo! I choć być może czasem nachodzi Cię wątpliwość, czy zaręczyny cokolwiek zmienią, , nagle możesz odkryć, że dzięki planowaniu wspólnej przyszłości Wasza relacja stała się silniejsza niż kiedykolwiek.


Materiał partnera zewnętrznego