Jesień zachwyca kolorami spadających liści i różnorodnością dojrzewających owoców i warzyw. Warto zainspirować się naturą i uwzględnić jesienne akcenty w wystroju sali weselnej. Czerwień, złoto i pomarańcza ocieplą wystrój, a dekoracje wprost z jesiennego ogrodu będą stanowiły urokliwe i piękne tło weselnej zabawy.

Barwy jesieni

Przechodząc jesienią przez park, można się zachwycić kolorami opadających liści: żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy… Te  ciepłe barwy kojarzą się z miłością, przytulnością i łagodnymi promieniami jesiennego słońca. Dlaczego ich nie wykorzystać do dekoracji sali weselnej? W takich kolorach można wybrać kwiaty. Do dekoracji stołów mogą posłużyć gustowne kompozycje z róż w jesiennych kolorach, lub bardziej swojskie kwiaty, wprost z wiejskich ogrodów. Dla przełamania kolorystycznej monotonii warto dodać do bukietów gałązki wrzosów i rozchodników oraz kolorowe, suszone liście. Jesienny akcent kolorystyczny przenieśmy również na zaproszenia i wizytówki dla gości. Całość niech dopełnią złote obrusy i balony. 

Gra świateł

jesienny stół weselny świece
Nie ma nic bardziej romantycznego, niż blask świec wieczorną porą | fot.: stock.adobe.com

Nie ma nic bardziej romantycznego, niż blask świec wieczorną porą. Do dekoracji sali weselnej możemy zakupić lub wypożyczyć duże, szklane naczynia, które posłużą za lampiony. Ustawione w środku świece zachwycą gości. Świece możemy umieścić również wewnątrz wianków wyplecionych z naturalnych gałązek. Wianki udekorujmy kwiatami, liśćmi, orzechami, jabłuszkami i wrzosem. Jeżeli nie chcemy używać świec, równie dobrym pomysłem będzie rozwieszenie lampek, wybierzmy takie o ciepłej barwie światła. Małe lampki, zasilane bateriami umieśćmy w kompozycjach roślinnych i w szklanych słojach. Girlandy z lampek rozwieśmy pod sufitem, na części ścian, lub na drzewach przed lokalem. Poprzetykane jesiennymi liśćmi zrobią niesamowite wrażenie.

Dynie, jabłka i orzechy jako element wystroju

jesienny stół weselny
Jesienny wystrój sali weselnej może nawiązywać do natury | fot.: stock.adobe.com

Dynie, jabłka i orzechy, oraz wszystko to, co jadalne, może również posłużyć do udekorowania sali weselnej. Duże dynie idealnie nadadzą się jako tło, na którym goście będą sobie robić pamiątkowe zdjęcia z wesela. Ścianę ozdóbmy girlandą z lampek i liści, a obok dyń ustawmy duże kosze lub skrzynkę pełną jabłek i donice z wrzosami. Okazałe egzemplarze dyń można również wyeksponować w rogach pomieszczeń, lub w pobliżu wejścia do lokalu. Mniejsze, ozdobne dynie będą pięknym uzupełnieniem kompozycji zdobiących stoły. Na weselu możemy również zaskoczyć gości zupą z dyni lub dyniowym ciastem. Równie atrakcyjnie warto wyeksponować jabłka, orzechy, śliwki, winogrona i wszystko inne jesienne plony. Umieśćmy je na złotych tacach albo w wiklinowych koszykach. Owoce będą służyć za ozdobę, a jednocześnie mogą stać się zdrową przekąską. Oprócz owoców, do dekoracji sali weselnej w jesiennym stylu można wykorzystać również przedmioty znalezione w lesie: szyszki, gałązki, żołędzie, kasztany oraz jarzębinę. 

Jesienny wystrój sali weselnej może nawiązywać do natury. Wówczas do jego stworzenia zostaną wykorzystane głównie naturalne surowce, kwiaty i owoce. Inną możliwością jest zainspirowanie się jedynie jesienną paletą barw i wprowadzenie jej do wystroju pod postacią eleganckich dekoracji w kolorze złota, czerwieni, żółci czy wrzosu. Przemyślane oświetlenie i kilka detali sprawi, że sala weselna będzie wyglądać jesiennie i z klasą.

JJA