Bez wątpienia zarówno przygotowania, jak i sam moment zaręczyn jest stresujący dla każdego mężczyzny. Warto więc zawczasu zadbać o to, by wszystkie kwestie zostały dopięte na ostatni guzik. Nie inaczej jest w przypadku wyboru najodpowiedniejszego pierścionka zaręczynowego. Na co więc zwracać uwagę, by nabyta biżuteria była nie tylko trwała i elegancka, ale również wpasowująca się w gusta naszej wybranki?

Współcześnie sklepy jubilerskie obfitują w wiele różnorodnych modeli pierścionków zaręczynowych, dzięki czemu każda osoba z pewnością znajdzie biżuterię, która będzie dopasowana do indywidualnych upodobań ukochanej. Istnieje jednak kilka kwestii, które należy przemyśleć zawczasu, tak, by pierścionek był tym idealnym.

Rozmiar pierścionka

Pierwszą z nich jest z pewnością sam rozmiar pierścionka zaręczynowego, który nie powinien być wybierany „na oko”. Jego wybór jest najbardziej problematyczny, jednakże istnieje kilka sposobów na to, by mieć pewność, że nabyta biżuteria będzie dopasowana do palca ukochanej. W przypadku gdy nosi ona pierścionki na co dzień, wówczas mamy ułatwione zadanie. Wystarczy bowiem niepostrzeżenie wziąć jeden z nich (ten, który noszony jest na palcu serdecznym) i udać się do jubilera. Jeżeli nasza wybranka nie nosi na co dzień tego typu biżuterii, wówczas warto porozmawiać z jej najbliższymi przyjaciółkami. Zawsze można znaleźć pretekst, by dziewczyna przymierzyła pierścionek koleżanki, by mogła ona doradzić, bądź też sprawdzić, jak prezentuje się na innej dłoni.

Styl pasujący do wybranki

Inną kwestią jest styl pierścionka zaręczynowego. Jeżeli kobieta nosi na co dzień biżuterię, istotne jest, by pierścionek pasował do jej stylu. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy preferuje ona srebro, żółte złoto, białe złoto, czy też może wersję mieszaną. Nie bez znaczenia jest także sam styl, który podpowie nam, czy mamy szukać pierścionków klasycznych, vintage, czy też w stylu glamour. Nie bez znaczenia jest także budowa naszej wybranki, ponieważ szczupłym kobietom o delikatnych dłoniach o wiele bardziej pasować będzie delikatny pierścionek z niewielkim kamieniem, zaś kobietom nieco bardziej postawnym – pierścionki z większymi kamieniami.

Szafir, brylant, szmaragd?

Inną kwestią wymagającą zastanowienia się jest wybór kamienia szlachetnego. Kolor zawsze zobowiązuje, dlatego też jeżeli decydujemy się na zakup kamienia kolorowego, należy wziąć po uwagę to, co nasza wybranka najczęściej ubiera lub też, jaki kolor najbardziej lubi. Dla wielu kobiet istotną rolę odgrywa również sama symbolika kamieni oraz przypisywane im właściwości estetyczno-energetyczne. Szmaragd, szafir, czy też cytryn to propozycja dla kobiet lubiących odważne połączenia kolorystyczne. W przypadku wielbicielek ponadczasowej klasyki, doskonałym wyborem okażą się uniwersalne, białe kamienie, takie jak nieśmiertelne diamenty, które będą pasować niemalże do wszystkiego i z pewnością ucieszą naszą wybrankę.


Materiał partnera zewnętrznego