Walentynki i Dzień Kobiet to dwa sąsiadujące ze sobą święta, z okazji których kobiety oczekują od swoich mężczyzn prezentu. Natomiast panowie często silą się na oryginalność, zapominając, że oldschoolowe, „staromodne” podarunki wciąż są w cenie.

  1. Idealny prezent na święto zakochanych
  2. Dzień Kobiet – co zamiast goździka?

Goździk na Dzień Kobiet i kartka na walentynki to dwa prezenty, które były najpopularniejsze jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Obecnie na rynku wybór upominków dla kobiet jest znacznie większy, jednak panie od czasu do czasu wciąż chcą dostawać ukochane kwiaty, ulubione perfumy lub smaczne wino.

Idealny prezent na święto zakochanych

Zwyczaj obdarowywania się wzajemnie prezentami z okazji święta zakochanych ma głębokie korzenie, sięgające jeszcze czasów starożytnych. Współczesne zakochane pary nie plotą sobie wianków, ale wychodzą na romantyczną kolację, do kina lub teatru. Elementem obowiązkowym są prezenty – oczekują ich szczególnie panie, które pragną, aby ich wybranek serca w tym dniu okazał im swoje uczucia. Nic nie wyraża ich lepiej niż bukiet kwiatów; tradycyjnie wybierane są czerwone róże, symbolizujące miłość romantyczną. Przy każdym spojrzeniu na otrzymany bukiet, wybranka jeszcze przez wiele dni będzie mogła wracać wspomnieniami do romantycznych chwil z walentynkowego wieczoru.

Kwiaty mogą być samodzielnym prezentem lub dodatkiem do innego podarunku. Na walentynki idealnie sprawdzają się perfumy. Jeśli mężczyzna zna preferencje swojej partnerki, może kupić jej ulubiony flakon perfum lub zupełnie inny, spełniający wymagania kobiety. Oryginalną opcją będzie zakup kilku próbek z https://przetestujperfumy.pl/3-linia-damska, aby partnerka mogła przetestować kilka zapachów i wybrać jeden, który stanie się prezentem na kolejną okazję.

Dzień Kobiet – co zamiast goździka?

Chociaż wręczanie goździków z okazji Dnia Kobiet przez wiele lat uważane było za relikt czasów komunistycznych, obecnie trend ten powraca i to właśnie tymi kwiatami panowie obdarowują panie ze swojego otoczenia w tym wyjątkowym dla nich dniu. Oprócz goździków popularne są również róże i tulipany.

Panie cenią również prezenty praktyczne, a do tych z pewnością zalicza się wino. Dzień Kobiet przedstawicielki płci pięknej coraz częściej spędzają we własnym gronie, dlatego prezent w postaci wina pasuje idealnie. Obdarowana nim kobieta może je otworzyć podczas spotkania z przyjaciółkami i cieszyć się jego wybornym smakiem w gronie koleżanek. Niewiele pań nie spożywa wina, dlatego jest to prezent niemal tak uniwersalny, jak kwiaty.


Materiał partnera zewnętrznego