Znaki zodiaku dla wielu osób są wyznacznikiem cech charakteru. Znaczenie poszczególnych badają ezoterycy. Znaleźli oni powiązanie pomiędzy datą narodzin oraz stopniem dopasowania do innych osób. Nie jest to zgodność stuprocentowa, ale w większości przypadków prawdziwa. Jakie znaki więc są ze sobą połączone?

Znaki ognia

Osoby przynależące do znaków ognia często wykazują inicjatywę oraz entuzjazm. Sprawia to, że świetnie dogadują się z równie żywymi istotami. Do tej grupy zalicza się: barana, strzelca oraz lwa.

Baran posiada cztery bratnie dusze w horoskopie. Cechuje go zamiłowanie do konkurencji oraz kontroli. To bardzo mocny charakter, który raczej źle zniesie obecność drugiego barana w grupie. Oprócz wspomnianego strzelca i lwa będzie się dogadywać również z wodnikiem oraz bliźniętami.

Strzelec jest często określany jako niespokojna, niepokorna dusza. To erotyczny znak, który potrzebuje pikanterii w związku. Dobrze będzie się dogadywał z baranem oraz lwem. Wśród innych znaków należy wyróżnić wagę, a także wodnika. Temperament strzelca będzie nie do zniesienia dla panny, raka oraz skorpiona. Związki tych znaków zodiaku mogą nie przejść próby czasu.

Lew nie odstaje od ogólnego założenia i pasuje idealnie do strzelca oraz barana. Do grona jego sojuszników należy dołączyć wagę i bliźnięta. Podobnie jak inne znaki ognia posiada nieposkromiony temperament oraz wysoką uczuciowość. Z tego względu powinien unikać panny oraz koziorożca.

Znaki wody

W opozycji do nieposkromionych charakterów znaków ognia stoją znaki wody. Zalicza się do nich: ryby, raka oraz skorpiona.

Sytuacja jest tu o wiele prostsza. Znaki wody bardzo dobrze dogadują się między sobą. Rak z natury jest wrażliwy oraz zazdrosny. Trudny charakter może ujarzmić tylko podobny mu. Co więcej, skorpiony oraz raki tworzą najlepsze połączenie z możliwych w gwiazdozbiorze. Potrafią zrobić wiele dla tych, których darzą uczuciem i być bardzo niebezpieczni dla swoich wrogów. Ryby są nieco bardziej stonowane, ale również posiadają trudny charakter. Znaki wody nie dogadują się ze znakami ognia. Ich związek może zakończyć się burzliwymi awanturami.

Znaki ziemi

Byk, panna i koziorożec to kolejna z grup, czyli znaki ziemi. W obrębie tej grupy zauważa się stosunkowo duże zróżnicowanie charakterów.

Byki będą niezwykle uparte. To mocne charaktery, które ujarzmią panny oraz ryby. Wspomniany znak zodiaku jest bardzo zdeterminowany do osiągnięcia sukcesu. Na drugim biegunie znajdują się mocne charaktery baranów oraz bliźniąt. Łatwo o negatywne iskry pomiędzy nimi, a bykiem.

Panna posiada bardzo negatywne połączenie ze strzelcem oraz baranem. Temperament i duży dynamizm jest uciążliwy dla panny, która im nie ufa. Osoby spod tego znaku powinny znaleźć nić porozumienia z bykiem i koziorożcem. Panny są raczej stonowane, ale relacje pomiędzy nimi oraz innymi znakami ziemi powinny przetrwać przez długi czas.

Koziorożec to jeden z bardziej unikatowych znaków w gwiazdozbiorze. Posiada aż cztery bratnie dusze w postaci: Ryb, Skorpiona, Panny i Byka. Wiele mówi się na temat tego, że to bardzo pesymistyczny, ale konkretny w działaniach znak. Szybko zniechęci do siebie strzelca oraz lwa, które wykazują większy entuzjazm.

Znaki powietrza

Ostatnia grupa, do której należą bliźnięta, waga oraz wodnik to znaki powietrza. Wszystkie te osoby cechuje wolność oraz niezależność. Będą się dogadywać między sobą, od tej reguły odstaje nieznacznie tylko waga. Zrównoważone i pokojowe nastawienie sprawi, że dogada się również ze strzelcem oraz lwem, którego będzie w stanie poskromić.

Podsumowanie

Brzmi to nieco skomplikowanie, ale podział na cztery żywioły bardzo intuicyjnie podpowie nam stosunek do danego znaku zodiaku. Zasada jest prosta – osoby tego samego żywiołu dobrze dogadują się ze sobą poza sytuacją, w której posiadają identyczny znak zodiaku.

Relacje z pozostałymi określa intuicyjna zależność żywiołów. Ogień będzie gaszony przez wodę oraz niszczący dla ziemi. Powietrze go jednak roznieca, dlatego znaki ognia mogą dobrze czuć się w towarzystwie znaków powietrza. Należy przy tym pamiętać, że to duże uogólnienie, które powinno się traktować w kategorii ciekawostki.

TST