Strona główna Społeczeństwo Związki Jaki upominek na Dzień Babci i Dziadka? Kilka ciekawych inspiracji

Jaki upominek na Dzień Babci i Dziadka? Kilka ciekawych inspiracji

113
0
prezent na dzień babci
Swoją wdzięczność i miłość warto okazać im poprzez pamięć i wyjątkowe upominki. Dzień Babci i Dziadka stanowi ku temu doskonałą okazję | fot.: stock.adobe.com

Babcie i dziadkowie często odgrywają szczególną rolę w wychowaniu wnucząt. Swoją wdzięczność i miłość warto okazać im poprzez pamięć i wyjątkowe upominki. Dzień Babci i Dziadka stanowi ku temu doskonałą okazję. Przygotowując podarunki każdego roku łatwo jest wyczerpać pulę własnych ciekawych pomysłów. Na jakie prezenty warto zdecydować się w tym sezonie?

Praktyczne podarunki

Dobrym pomysłem jest wybieranie funkcjonalnych akcesoriów, które będą chętnie wykorzystywane. Warto zdecydować się na przedmioty codziennego użytku. Szczególnie takie, których dziadkowie mogą potrzebować. Choć naczynia, elementy ubioru i etui na okulary mogą wydawać się mało oryginalnymi prezentami, okażą się doskonałym wyborem, jeśli będą użyteczne. Kufel do piwa czy filiżanka na herbatę podarowana w momencie, kiedy ulubione naczynie członka rodziny uległo zniszczeniu, będzie świetnym wyborem. Poszukując praktycznych przedmiotów, warto nawiązać do sposobu wspólnego spędzania czasu. Osoby piekące z babcią ciastka na rożne okazje mogą zdecydować się na wyjątkowy zestaw akcesoriów kuchennych. W rodzinach, w których wspólnie gra się w szachy, trafionym upominkiem może być unikatowy komplet do gry.

Dziadkowie też mają hobby – prezenty spersonalizowane

W ofercie podarunków dla babć często znajdują się miękkie kapcie i stylowe cukiernice. Takie produkty z pewnością ucieszą niejedną seniorkę. Warto jednak pamiętać o zainteresowaniach członków rodziny. Dziś coraz więcej starszych osób uprawia sport i rozwija się w różnych dziedzinach. Doskonałym upominkiem dla babci lub dziadka może być nowa książka ulubionego autora lub płyta z ukochaną muzyką. Wiele starszych osób ucieszą akcesoria do ćwiczeń i przedmioty umożliwiające rozwijanie swojej pasji. Ciekawe książki dotyczące ogrodnictwa, nasiona wyjątkowych roślin czy nowy aparat fotograficzny mogą być wspaniałymi podarunkami. Dziadkowie lubiący podróże z pewnością docenią bilety, pobyty w kurortach i zaproszenia na wspólne wycieczki.

Wyjątkowe upominki wykonane ręcznie

Tym co łączy większość babć i dziadków jest miłość do swoich wnucząt. Ze względu na to, warto wręczyć im przedmioty wykonane samodzielnie, w które wkłada się pracę i zaangażowanie. Dobrym pomysłem mogą być własnoręcznie przygotowane albumy ze zdjęciami rodziny lub własne fotografie w ozdobnych ramkach. Aby babcia i dziadek poczuli się wyjątkowo, warto samodzielnie stworzyć dla nich wyjątkowy prezent. Ciekawe rozwiązania to na przykład świece, które mogą być przygotowane na wiele sposobów, również w formie świeczek rzeźbionych i zapachowych. Pośród wyjątkowych przedmiotów DIY znajdą się również kostki mydła, kule do kąpieli, haftowane obrazki, szaliki zrobione na drutach lub praktyczne skrzyneczki i pudełka. Miłym podarunkiem z pewnością okaże się również samodzielnie przygotowany deser i spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka powinny być dopasowane do gustu obdarowywanych. Zarówno estetyczne dekoracje, jak i praktyczne przedmioty codziennego użytku mogą okazać się wspaniałymi upominkami. Wykonanie samodzielnie przynajmniej części podarunku z pewnością wywoła uśmiech na twarzach członków rodziny.

MRY