Przyjęło się, że wieczory panieńskie lub kawalerskie organizuje się w klubach i restauracjach. Coraz bardziej rozwija się moda na nie tylko wieczory, ale weekendy kawalerskie i panieńskie, podczas których Panna Młoda wraz z przyjaciółkami wyrusza do Ośrodka SPA albo do jednej z europejskich stolic, a Pan Młody rusza z przyjaciółmi na wyprawę w męskim stylu, w czasie której panowie grają w paintball, jeżdżą na quadach, tarzają się w piachu i robią wiele innych ekstremalnych rzeczy.

Czasem jednak z różnych przyczyn postanawiamy zorganizować wieczór panieński lub kawalerski w domu. Jak go przygotować aby zabawa była równie dobra? Jakie atrakcje zapewnić? Podpowiadamy!

Organizacja imprezy

O organizacji wieczoru kawalerskiego/panieńskiego trzeba pomyśleć odpowiednio wcześniej. Trzeba ustalić listę gości i dogodny termin, ale nie później niż tydzień przed ślubem. Ostatnie dni przed ślubem to nie najlepszy moment na zabawę, ponieważ Para Młoda ma w tym czasie wiele innych ważnych obowiązków, które zaprzątają im głowę. Świadek bądź świadkowa zapraszają gości i omawiają z nimi szczegóły wieczoru. Ważne jest aby organizator ustalił wcześniej budżet aby uczestnicy mogli podzielić się kosztami. Pamiętajmy, że proszenie Pary Młodej o sfinansowanie imprezy lub partycypowaniu w kosztach jest faux pas, chyba, że Młodzi sami wyjdą z taką inicjatywą.

Zakupy

Na wieczorze kawalerskim lub panieńskim organizowanym w domu nie może zabraknąć jedzenia, napojów i alkoholu. Należy odpowiednio wcześnie przemyśleć menu i zakupić lub zamówić wszelkie niezbędne produkty/potrawy. Dobrym pomysłem będą koreczki, kanapeczki, lekkie sałatki owocowe i warzywne, domowe ciasto, cukierki, ciasteczka, paluszki, chipsy słone i słodkie przegryzki. Warto zadbać też o coś na ciepło, w ostateczności można zamówić pizzę. Wybór alkoholu należy dostosować do preferencji większości uczestników, ale najlepiej sprawdzi się wino, gin, whisky i wódka. Nie należy też zapomnieć o napojach bezalkoholowych.

Temat wieczoru

Aby zabawa nabrała wyjątkowego charakteru warto wybrać jej temat. Będzie on motywem przewodnim przy komponowaniu menu, drinków, dekorowaniu domu, a także w grach, zabawach i upominkach dla Panny Młodej i Pana Młodego. Fajnie będzie jeśli ten motyw pojawi się też w ubiorach uczestników. Jakie tematy na pewno będą strzałem w dziesiątkę? Wieczór w stylu disco, hawajskim, bollywood, marynarskim, pin up girl etc.

Zabawę wzbogacą personalizowane dodatki i gadżety np. ozdobne szarfy dla pań, koszulki z zabawnymi napisami dla panów, wszelkie balony, przypinki, różki diabelskie, skrzydełka anielskie i wiele innych. Fajnym pomysłem jest przygotowanie miejsca i gadżetów do zdjęć takich jak się robi w fotobudce lub nawet zamówienie profesjonalnej fotobudki. Zabawa będzie gwarantowana!

Atrakcje wieczoru

Organizator powinien przygotować długą listę gier i zabaw. Nie wszystkie pomysły muszą zostać wykorzystane ale warto mieć co najmniej kilka w zanadrzu. Pomysłów na quizy, zgadywanki, zabawy z wyzwaniami i inne gry towarzyskie można znaleźć mnóstwo w internecie. I najważniejsze to nastawić się na doskonałą zabawę, a na pewno każdy wieczór kawalerski i panieński będzie udany.


APA