Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Oczywiście zawsze poprzedzają je zaręczyny. Dlatego też dobór odpowiedniego pierścionka jest bardzo istotny. Tylko jak odnaleźć się pośród przeróżnych modeli i fasonów? W dzisiejszym artykule podpowiemy jak wybrać pierścionek zaręczynowy i nie stracić przy tym głowy.

Rozmiar

Na sam początek kwestia iście techniczna a mianowicie rozmiar. Zbyt duży będzie sprawiał, że pierścionek będzie zsuwał się z palca natomiast zbyt mały albo na niego w ogóle nie wejdzie albo będzie powodował nieprzyjemny ucisk. W jaki sposób poznać rozmiar pierścionka, który będzie pasował? Wystarczy przynieść do salonu inny pierścionek należący do przyszłej narzeczonej. Pracownik salonu dokona wtedy odpowiedniego pomiaru.

Fason

Każda kobieta posiada swoje własne upodobania odzwierciedlające jej gust oraz charakter. Jeżeli kobieta nosi przede wszystkim drobną i delikatną biżuterię to polecany będzie dla niej dyskretny i elegancki pierścionek. W tym przypadku sprawdzi się klasyczny typ pierścionka z brylantem umiejscowionym po środku.

Paniom lubiącym bardziej oryginalną i odważną biżuterię z pewnością do gustu przypadnie pierścionek wielokamieniowy bądź ten z fantazyjną szyną i o niespotykanym kształcie.

Kamień

Przy wyborze kamienia warto zwrócić uwagę na jego walory estetyczne a także energię, jaką za sobą niesie.

Szafir

Komponuje się idealnie z jasną kobiecą cerą a także włosami blond bądź rudymi.

Rubin

Ten kamień będzie pasował w szczególności do kobiet o rudych, miedzianych bądź blond włosach z jasną bądź lekko brzoskwiniową cerą.

Topaz

Pasuje do szatynek, brunetek i blondynek o śniadej bądź brzoskwiniowej cerze.

Tanzanit

Komponuje się najlepiej z kobietami o rudych, kasztanowych bądź blond włosach posiadających jasną cerę.

Ametyst

Kamień ten komponuje się bardzo dobrze ciemnobrązowymi bądź ciemnoniebieskimi oczami brunetkami o jasnej bądź ziemistej cerze.

Rodolit

Pierścionek z rodolitem będzie pasował do Pań o jasnej cerze i kolorze włosów. Barwa kamienia podkreśla kolor oczu u kobiet posiadających jesienny typ urody.

Szmaragd

Polecany jest paniom o rudym kolorze włosów a także blondynkom z jasną bądź brzoskwiniową cerą.

Akwamaryn

Kamień ten będzie pasował do kobiet z ciemnymi włosami a także jasną i delikatną cerą. Akwamaryn komponuje się równie dobrze także u blondynek z brzoskwiniową cerą.

Tsavoryt

Będzie idealnym komponentem u pań z zielonym oczami. Kamień podkreśla także delikatną i jasną cerę a także rudy kolor włosów.

Perła

Pierścionek z perłą jest uniwersalny i będzie bardzo dobrze współgrał przy każdym typie kobiecej urody.

Jak widać możliwości przy wyborze pierścionka zaręczynowego jest wiele. Tak naprawdę najwięcej zależy od samej znajomości upodobań swojej wybranki, od tego czy jest bardziej skryta i nieśmiałą czy może odważna i ekstrawagancka. Drugą kwestią jest typ jej urody. Kamienie używane przy pierścionkach zaręczynowych mają swoje właściwości przez co nie zawsze będą pasować do danej kobiety.


JBA