Najważniejszy etap jest już za Wami. Miesiące przygotowań zostały zwieńczone pełnym wrażeń dniem ślubu. Pozostał jeszcze jeden akcent – sesja ślubna. Aby sesja wyszła pięknie, warto się do niej odpowiedni przygotować. Nie wszystko jest w rękach fotografa. Należy pamiętać, że sesja ślubna jest dużym przedsięwzięciem dla pary młodej.

Wybór miejsca determinuje charakter sesji ślubnej

Zanim nadejdzie dzień sesji ślubnej, koniecznie trzeba ustalić z fotografem miejsce zdjęć. Możecie sami zaproponować lokalizację, która Wam się bardzo podoba bądź z którą jesteście emocjonalnie związani. Możecie także określić, czego oczekujecie po sesji a doświadczony fotograf ślubny z pewnością zaproponuje Was swoje sprawdzone miejscówki. Większość par młodych wykonuje zdjęcia na łonie natury, ale coraz częściej spotyka się sesje wykonywane w centrum miasta. 

Sesja ślubna w innym dniu oferuje dużo więcej możliwości niż krótka sesja w dniu ślubu. Nie ogranicza Was czas i miejsce. Możecie udać się z fotografem w Wasze ukochane góry, na bałtycką plażę, do wynajętego w głuszy klimatycznego domku a nawet wyjechać poza granice kraju w egotyczne miejsce. Sesja zagraniczna nie musi wiązać się z wielkim budżetem. W tygodniu poza okresem wakacyjnym można upolować tanie loty i kwatery w urokliwych miejscach. Szczególnie popularne są sesje we Włoszech.

Przygotowania do sesji w dniu zdjęć

W dniu sesji ślubnej warto wziąć dzień wolny w pracy. Ułożenie fryzury, zrobienie makijażu, nałożenie sukienki to czasochłonny proces, który przebiega podobnie jak w dniu ślubu. Nie należy zapominać o bukiecie, które jest najważniejszym atrybutem podczas sesji. Trzeba wygospodarować chwilę i odebrać go z kwiaciarni.

Sesja ślubna jest Waszą randką, warto zatem zadbać o dobre, szampańskie nastroje przed spotkaniem z fotografem ślubnym. W dniu zdjęć nie ma miejsca na kłótnie i zabieganie. Warto spędzić dzień niespiesznie, posłuchać ulubionej muzyki, zjeść coś dobrego. Jeśli zadbacie o dobrą atmosferę, tym lepsze będą zdjęcia. Najlepsze fotografie z sesji nie są tymi wystudiowanymi przez fotografa. Są efektem świetnej zabawy, spontanicznych, radosnych reakcji.

Czas na sesję i zdjęcia

Sesja zdjęciowa zwykle trwa dwie, maksymalnie trzy godziny. To wystarczająca ilość czasu, żeby złapać wiele pięknych chwil. Na sesji należy skupić się na partnerze, nie fotografie. Fotograf ślubny im mniej ingeruje i aranżuje tym lepiej. Zdjęcia będą wtedy bardziej prawdziwe i czułe. Podczas sesji spacerujecie, żartujecie, wygłupiacie się i oczywiście mocno przytulacie. Nie patrzycie na fotografa, nie pytacie: „co mamy zrobić?”. Zajmujecie się sobą.

Sesja zdjęciowa to spory wysiłek

Bywa, że sesja wymaga poświęceń. Czasami trzeba przejść spory odcinek po niewygodnej ścieżce, czasami komary niemiłosiernie tną w cztery litery, a nieraz wieczorny chłód daje się we znaki. Warto jednak nie poddawać się przeciwnościom losu. Sesje mogą być lekko męczące, ale najważniejsze są jej efekty w postaci zdjęć. Oglądając piękne zdjęcia po latach, z pewnością nie będziecie już pamiętać trudów sesji. Będą one jedną z Waszych największych rodzinnych pamiątek.

Artykuł powstał przy współpracy z Vasco Images – fotograf ślubny Warszawa: https://vascoimages.pl/

Materiał partnera