Wiele osób, które tworzy trwałe związki zauważa, iż z czasem relacja pogarsza się. Pary będące ze sobą przez kilka lat, do perfekcji opanowują współpracę, dobrze radzą sobie w codziennych obowiązkach oraz ich rozdzielaniu. Jednocześnie coraz mniej czasu spędzają ze sobą. 

Jednak nie trzeba wiele, aby sprawić radość partnerowi, czy partnerce. Codzienne drobne gesty oraz działania mogą znacznie poprawić jakość związku, sprawić, że między dwojgiem ludzi wciąż będzie tak zwana „chemia”.

Doceń, zażartuj, połaskocz

Na początku każdego związku partnerzy zauważają głównie swoje zalety, często mówią o tym głośno, dzięki czemu znacznie poprawiają swoje relacje. Z czasem przestaje się zwracać uwagi na plusy drugiej osoby, bądź nie chwali się ich. Każdy czuje się lepiej, gdy jest doceniany. Dlatego kilka miłych słów, które wskażą na zalety drugiej osoby (wygląd, ubiór, uśmiech), wystarczy, aby ukochana, bądź ukochany czuli się lepiej i pewniej. Dużo radości sprawia także chwalenie działań. To motywuje do starania się dla drugiej osoby, ale też daje poczucie, że jest się ważnym, cennym, wyjątkowym. Można to wykorzystać w każdej codziennej sytuacji. Zdania takie jak : „Dziękuję, było pyszne”, „Uwielbiam gdy gotujesz”, „Zawsze można na Ciebie liczyć, bardzo solidnie to naprawiłeś”, pokazują, że jesteśmy wdzięczni, doceniamy, zauważamy. Słowa potrafią sprawić wiele radości.

Wydaje się, że żarty, łaskotanie, czy przedrzeźnianie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. To nieprawda, każdy ma w sobie wewnętrzne dziecko i potrzebuje od czasu do czasu pokazać tę stronę swojej osobowości. Najlepiej robić to we dwoje. Takie zabawy rozładowują napięcie, potrafią poprawić zły humor, bardzo zbliżają ze sobą dwie osoby. Kilkominutowe wygłupy znacznie podwyższają poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Drobiazg o silnym działaniu

Warto od czasu do czasu myśleć o drugiej osobie i sprawiać jej przyjemność drobiazgami. Kwiatek kupiony w drodze do domu, uśmiech zrobiony z warzyw na kanapkach, zrobienie herbaty bez pytana, miły sms wysłany podczas przerwy w pracy. To czynności, które nie wymagają wiele pracy, a mają potężny wpływ na relacje partnerskie. Takie gesty pokazują, że partnerzy cały czas o sobie myślą, że chcą sprawiać sobie radość. Nie potrzeba wielkich, romantycznych niespodzianek, aby ukochany, czy ukochana byli szczęśliwi i czuli się kochani.

Wspólne pasje to podstawa

Nic tak dobrze nie zbliża dwojga ludzi jak wspólne hobby. Może minąć trochę czasu zanim obie osoby znajdą coś, co „wkręci” je w tym samym stopniu. Ważne, aby nie były to indywidualne zajęcia, a rzeczy, które można robić tylko we dwoje. To sposób na relaks, miłe spędzenie wolnego czasu i zbliżenie się do siebie. Do wyboru są sporty, takie jak: tenis ziemny, ping pong, bieganie, wycieczki rowerowe, ale też granie na konsoli, regularne chodzenie do teatru, czy kina i wspólne rozmawianie o wrażeniach, podróżowanie, czy kurs tańca.


KIC