Pierwsza randka to zawsze duże przeżycie. Chcemy wypaść jak najlepiej, dobrze wyglądać, mówić mądre rzeczy, być czarującym i atrakcyjnym. Niestety to spotkanie jest jednocześnie bardzo stresujące. Do tego dochodzi decyzja o tym jak ma wyglądać pierwsza randka i gdzie ma się odbyć. Zazwyczaj mało znamy tą drugą osobę, nawet jeśli wcześniej mieliśmy okazję rozmawiać przez internet lub poznaliśmy się przez wspólnych znajomych. Jak więc zaplanować pierwszą randkę by była udana, a przy tym nie była jednocześnie ostatnią?

Bezpieczne rozwiązania

Wiele osób na pierwszą randkę wybiera neutralne miejsca – park, kino, kawiarnia. Jest to standardowy, ale mimo wszystko dobry wybór. Po pierwsze wizyta w kinie czy kawiarni nie jest dużym wydatkiem, co dla wielu osób jest ważne. Nawet jeśli mężczyzna zapłaci to kobieta nie będzie się czuła tym skrępowana. Jest to też istotne dla ludzi młodych, którzy jeszcze nie pracują, a kieszonkowe nie pozwala na wydawanie dużych sum pieniędzy. Poza tym spacer czy wizyta w kawiarni jest świetną okazją do rozmowy i bliższego zapoznania się. Kino niestety nie daje tej możliwości, ale jeśli połączymy je z późniejszym spacerem będzie to dobra propozycja, tym bardziej, że obejrzany film dostarczy nam tematów do rozmów.

Nietypowa randka

Jeśli chcemy zaskoczyć partnera i sprawić, by randka była nieszablonowa i niezapomniana to można postawić na kreatywne rozwiązania. Może to być wizyta w wesołym miasteczku, wyprawa do cyrku, rejs statkiem po rzece. Zabawa będzie z pewnością doskonała i dostarczy dużo pozytywnych wrażeń. Choć są to nietypowe propozycje to można mieć pewność, że spodobają się każdemu. Fajne są też randki w kręgielni, w której można czuć się swobodnie, porozmawiać i przy tym dobrze bawić. Doskonale sprawdzi się też wizyta w ogrodzie zoologicznym. Randka to też dobry moment na to, by podzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Interesując się sztuką można zabrać partnera/partnerkę na wystawę sztuki, historią – do muzeum, muzyką – do filharmonii lub opery. Jest to dobra okazja by zabłysnąć nietypową wiedzą. Duże wrażenie na partnerze zrobi też oglądanie filmu w kinie plenerowym, wystawa outdoorowa i inne aktywności kulturalne na świeżym powietrzu.

Nie na pierwszą randkę

Mając kreatywny, a nawet szalony pomysł na randkę warto się jednak zastanowić, czy będzie on odpowiedni na pierwsze spotkanie. Zupełnie naturalny wypad do aquaparku dla pary, która zna się już długo, może być krępujący na pierwszej randce. Podobnie jest z randkami, które łączą się z aktywnością fizyczną. Rower, rolki czy wspinaczka są idealnym sposobem na spędzanie wspólnego czasu, ale na pierwszej randce nikt raczej nie chce się spocić, ani też wystąpić w dresach. Takie pomysły lepiej zarezerwować na kolejne spotkania.

Na koniec warto pamiętać, że najlepsze wrażenie zrobimy wtedy, gdy będziemy rozluźnieni i naturalni. Czasem mniej znaczy więcej. Jeśli pierwsza randka będzie udana, to pozostanie jeszcze mnóstwo okazji do zaskakiwania partnera oryginalnymi pomysłami.


APA