Sesja plenerowa jest jednym z najważniejszych elementów fotografii ślubnej. Od wyboru otoczenia, w którym ją zorganizujemy, w dużej mierze zależy klimat pamiątkowych zdjęć oraz ich estetyka. Pary młode z Częstochowy i okolic na szczęście mają do dyspozycji wiele ciekawych plenerów, w których otoczeniu sesja ślubna w wykonaniu profesjonalnego fotografa nie ma szans się nie udać. Oto kilka sprawdzonych miejsc, które warto odwiedzić z fotografem ślubnym.

Plenerowa fotografia ślubna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Jura Krakowsko-Częstochowska to przepiękna okolica, którą warto wybrać jako tło fotografii ślubnej. Pary młode z Częstochowy i okolic, które kochają naturalne klimaty, przyrodę oraz bliski kontakt z naturą z pewnością będą zadowolone z jej odwiedzenia w ramach sesji plenerowej. Okolica pełna jest wzniesień, lesistych terenów oraz skałek, które stanowią wspaniałe tło ślubnych fotografii. Co więcej, Jura doskonale sprawdzi się na plenerową sesję ślubną o każdej porze roku – w tym także w lecie oraz w zimie.

W samym sercu Jury znajduje się także niezwykle malownicza miejscowość Złoty Potok, którą również warto odwiedzić z fotografem i zrobić na jej tle kilka ujęć. Niezwykły klimat nadają temu miejscu ciekawe formy skalne, stawy oraz źródełka, które fantastycznie prezentują się na ślubnych zdjęciach.

Fotografia ślubna przy Stawie Amerykan

Innym, wartym zainteresowania miejscem w okolicach Częstochowy jest Staw Amerykan położony w dolinie na rzece Wiercicy. Na przylegających do niego bagnach odbywają się imprezy plenerowe, sam staw natomiast stanowi doskonałe, pełne romantycznej atmosfery miejsce, które świetnie dopełni klimatu pamiątkowych zdjęć ślubnych. Lustro wody otaczają buki, brzozy, sosny i dęby, które nadają temu miejscu wyjątkowego klimatu o każdej porze roku. Znad stawu możemy natomiast podziwiać widok na dolinę rzeki Wiercicy.

W bliskim sąsiedztwie doliny Wiercicy znajduje się natomiast Brama Twardowskiego – miejsce dobrze znane wszystkim mieszkańcom Częstochowy. Jest to ciekawa forma skalna, która swoim wyglądem przypomina ostrołukową bramę o wysokości ok. 4 m i jest uznawana za jeden z najpiękniejszych ostańców skalnych na całej Jurze. Otoczona zieloną roślinnością Brama prezentuje się niezwykle dostojnie, a jeszcze większego uroku dodają jej promienie słoneczne, które w pogodny dzień przebijają się przez gęste gałęzie okolicznych drzew.

Źródła Zygmunta i Elżbiety w okolicach Częstochowy

Ok. 1,5 km od Ostrężnika położony jest niezwykle malowniczy kompleks źródeł. Stanowią go dwa, blisko siebie położone potoki, które nazwane zostały na cześć dzieci poety Zygmunta Krasińskiego. Potoki obfitują w krystalicznie czystą wodę, a ich brzegi porasta rzadka roślinność. Niezwykła aura panująca w tym miejscu sprawia, że Źródła Zygmunta i Elżbiety doskonale sprawdzą się w roli tła fotografii ślubnej. W szczególności docenią ją natomiast te pary z Częstochowy, które kochają bliskość natury, przyrodę oraz autentyczną estetykę pamiątkowych zdjęć.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący usługi w kategorii: fotografia ślubna Częstochowa – więcej na WeselezKlasa.pl.


Materiał partnera zewnętrznego