Prezent ślubny to temat dość kontrowersyjny. Często bijemy się z myślami co podarować młodej parze w najważniejszym dla nich dniu. Jednak prawdziwy problem może pojawić się gdy wybieramy się tylko na ślub. Co wypada podarować młodym gdy nie będzie nas na przyjęciu weselnym? 

Relacje z młodą parą

Zostaliście zaproszeni na ślub. Zdecydowaliście się uczestniczyć w tej uroczystości. Z różnych powodów nie możecie być na weselu lub zostaliście zaproszeni tylko na ślub. Zastanawiacie się co dać młodym w prezencie?

Zastanówcie się jakie relacje macie z nimi i czy utrzymujecie kontakt. Ważne jest jak dobrze znacie przyszłych małżonków. W przypadku bliskich znajomych lub rodziny będzie Wam łatwiej dobrać prezent, który będzie odpowiedni na ich start w wspólnym życiu. Gdy jednak nie znacie preferencji młodych warto wybrać uniwersalny prezent, który adekwatnie wpisze się w charakter uroczystości i Waszych możliwości. Zatem co im podarować? Czytajcie dalej! 

Pieniądze

Tak, klasyczny prezenty, ale uniwersalny. Koperta będzie zawsze w modzie, niezależnie od rodzaju uroczystości i relacji z drugą osobą. Pamiętajcie jednak że pieniędzy nie daje się jako rekompensata kosztów ugoszczenia Was na weselu tylko jako upominek dla młodych. Kwestię konkretnej kwoty, którą należałoby podarować młodej parze zostawiamy Wam. Zasada jest prosta: każdy ofiaruje tyle, na ile go stać. Ważna jest Wasza obecność podczas ceremonii oraz szczerze życzenia dla nich. 

Los na loterii

Tak, mała rzecz a może bardzo ucieszyć. Dołączone do losu życzenia płynące prosto z serca mogą zdziałać cuda i przynieść nowożeńcom ogromne szczęście. Być może przyczynicie się do ich dostatniego życia? Subtelnym i optymalnym dodatkiem do losu będzie ciekawa książka, bukiet kwiatów czy album na zdjęcia. 

Voucher podarunkowy

Taki prezent będzie idealny zarówno gdy młoda para to bliska rodzina czy osoby z którymi sporadycznie utrzymujecie kontakt. Na rynku jest wiele voucherów na różne usługi. Tu otwiera się Wam wachlarz możliwości w kwestii doboru prezentu i kwoty jaką na niego przeznaczycie. Godnymi polecenia są vouchery podarunkowe na usługi w spa, noclegi w hotelach czy romantyczny wieczór w restauracji. Ważne jest aby taki prezent miał długi termin realizacji tak, aby młodzi mogli bez problemu wykorzystać go w wybranym przez siebie czasie. Miłym gestem będzie również wręczenie tego, jak i każdego prezentu w ładnym, schludnym opanowaniu. Z pewnością to przyciągnie uwagę obdarowywanych i wywoła pozytywne wrażenie na nich. 

Życzenia

Pamiętajcie, prezenty nigdy nie były, nie są i nie będą obowiązkowe. Jeżeli pragniecie wręczyć coś młodej parze to jest to Wasza dobrowolna wola. Z perspektywy czasu dla nowożeńców ważniejsi będą ludzie, którzy im dobrze życzą i wspierają ich niż dziesiąta z kolei butelka wina. Według słów starego przysłowia że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie bądźcie wsparciem dla nich, bądźcie osobami do których będą mogli zgłosić się z pomocą. Na dłuższą metę nie ma nic lepszego niż ludzie na których można liczyć. Jeżeli otrzymają życzenia serdeczne, płynące prosto z serca, będzie to cenniejsze od każdego, nawet najbardziej wyrafinowanego prezentu. 

Podsumowując wszystkie powyższe prezenty macie ogrom możliwości co do doboru prezentu ślubnego w wypadku gdy będziecie uczestniczyć wyłącznie na samej ceremonii. Przysłowiowa koperta, los na loterii, ciekawa książka, bukiet kwiatów, album na zdjęcia, voucher podarunkowy czy życzenia prosto z serca z pewnością sprawią radość parze zaczynającej wspólne życie. Sama Wasza obecność w najważniejszym dla nich dniu będzie wiele dla nich znaczyła. Nie trzeba dość dużego nakładu finansowego aby sprawić innej osobie radość. 

KBA