Wieczór panieński czy kawalerski ma się zazwyczaj raz w życiu. Przyjaciele i świadkowie państwa młodych chcą, by ten dzień był dla nich wyjątkowy i zapamiętany na długo. W związku z tym pojawiają się liczne pytania: wyjście do baru, czy impreza w domowym zaciszu? Kameralnie, czy hucznie? Problemów może być sporo, a tradycji musi przecież stać się zadość, dlatego te pomysły z pewnością się sprawdzą i uświetnią ostatnie chwile młodych w „stanie wolnym”. 

Relaks, czy impreza? – pomysły na wieczór panieński

Organizując wieczór panieński należy zawsze w pierwszej kolejności myśleć o Pani Młodej. Ten wieczór ma być dla niej wyjątkowy, więc musi czuć się dobrze i komfortowo. Wiele będzie zależeć więc od jej charakteru. W przypadku kobiet, które nie lubią hałasu i tłumów, nie sprawdzi się więc wyjście do klubu. Dobrym pomysłem może być zabranie jej do SPA na odprężające popołudnie i zapewnienie masaży oraz zabiegów, które zrelaksują ją przed stresującym dniem. Po wyjściu ze SPA przyjemne będzie kameralne spotkanie z najbliższymi przyjaciółkami i robienie rzeczy, które lubi się najbardziej. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie „gry terenowej” ze ślubnym motywem. Należy przygotować ją odpowiednio wcześniej i zatroszczyć się o niezbędne rekwizyty i listę zadań dla Pani Młodej. Ukryte zagadki mogą doprowadzić ją do drobnego upominku z okazji ślubu lub nieco bardziej pikantnej zabawki. W tym przypadku wszystko zależy od wyobraźni organizatorek! 

Dla Pań Młodych, które lubią dobrą zabawę, klasyczne będzie wyjście do baru lub klubu. Można wówczas przebrać się tematycznie, by inni bawiący się ludzie wiedzieli, że jest to grupa i wieczór panieński. Tu znów króluje dowolność. Motywem przewodnim mogą być lata 60-te, „aniołki Charliego”, króliczki Playboya lub po prostu coś z kręgu zainteresowań Młodej Pani. Oczywiście nie można zapomnieć, że w imprezie musi być trochę pikanterii. Znów sprawdzi się gra, w której Panna Młoda wykonywać musi zadania lub gra alkoholowa, oczywiście z umiarem, bo ślub już niebawem! 

wieczór kawalerski
Wieczór kawalerski zwany jest przez niektórych „ostatnią nocą wolności” | fot.: stock.adobe.com

Męski wieczór

Wieczór kawalerski zwany jest przez niektórych „ostatnią nocą wolności”. Jest to oczywiście stereotyp, ale koledzy Pana Młodego muszą zadbać, by zapamiętał ten wieczór do końca życia. Sprawdzi się w tym wypadku biwak, który – w zależności od charakteru Pana Młodego – może być zwyczajowym grillem przy piwie lub bardziej ekstremalnym survivalem, który przygotują jego koledzy. Bez telefonów, zapalniczek i przygotowanego wcześniej jedzenia, Pan Młody musi poradzić sobie sam – oczywiście w towarzystwie przyjaciół. Inną opcją, nieco podobną do biwaku, może być weekendowy wyjazd. Domki w górach, jezioro, Las Vegas? Wszystko zależy od organizatorów. Dla fanów sportu z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie także wyjście na gokarty, ściankę wspinaczkową, kręgle, billard, czy paintball i spędzenie kilku godzin w męskim gronie. 

Niezależnie od tego, gdzie wybiorą się Państwo Młodzi na swoje wieczory, ważne z kim. Wieczór panieński i kawalerski to tradycja, o którą zadbać muszą przyjaciele, czy przyszli świadkowie, spędzając z nimi tą wyjątkową noc. Decydując się na którąś z opcji warto pamiętać o charakterze przyszłego małżonka, jego zainteresowaniach i tego, jak preferuje spędzać swój wolny czas. No i oczywiście – dobrze się bawić! 

JBO