Oświadczyny to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów dla większości par. Z tego powodu wielu panów chce wybrać wyjątkowe miejsce, które już na zawsze będzie miało szczególne znaczenie dla nich samych i dla ukochanej. Twoja partnerka nie ma wymarzonej wizji zaręczyn i liczy na twoją kreatywność? Poznaj kilka niezwykłych inspiracji dotyczących organizacji oświadczyn.

Tradycyjne oświadczyny w domu

Choć coraz częściej zaręczyny mają miejsce w odległych zakątkach świata, to nadal nie brakuje fanów klasycznych oświadczyn podczas rodzinnego spotkania. Zgodnie z tradycją mężczyzna powinien poprosić o rękę ukochanej jej rodziców podczas kolacji w ich domu. Obecnie można jednak równie dobrze zaprosić mamę i tatę partnerki do siebie, a nawet poprosić o przybycie także swoich rodziców. Jeśli nie chce się wzbudzić podejrzeń w dziewczynie, to pierścionek zaręczynowy można podarować jej np. podczas rodzinnego spotkania w trakcie świąt Bożego Narodzenia.

Romantyczne zaręczyny w znanym miejscu

Oświadczyny pod Wieżą Eiffla czy też na Santorini to prawdziwa klasyka, o której marzy naprawdę wiele kobiet, nawet jeśli niekoniecznie do tego się przyznają. Taki pomysł może spodobać się ukochanej, zwłaszcza jeśli jest fanką komedii romantycznych. Zdjęcia z zaręczyn w słynnym miejscu na pewno będą wyglądać bajkowo. Należy jedynie upewnić się, że partnerka nie ma nic przeciwko temu, żeby tej ważnej chwili przyglądały się setki przypadkowych przechodniów i turystów.

Eleganckie oświadczyny w restauracji

Ta propozycja świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku par, które eleganckie restauracje odwiedzają nawet bez okazji. W ten sposób partnerka może niczego się nie spodziewać, gdy zostanie zaproszona na romantyczny wieczór we dwoje przy kieliszku wina i wykwintnych daniach. Podejrzeń nie powinno wzbudzić również spotkanie w ekskluzywnej restauracji w Walentynki czy też w dzień rocznicy związku. Można wybrać ulubioną knajpkę, miejsce pierwszej randki czy też zaskoczyć przyszłą narzeczoną nietypowym menu.

Nastrojowe zaręczyny na plaży

Plaża niemal zawsze zajmuje wysokie miejsca w rankingach wymarzonych lokalizacji na zaręczyny. Magia wakacji, szum fal i nieziemskie widoki sprawiają, że spacer we dwoje po plaży o zachodzie słońca kojarzy się z jednym z najbardziej romantycznych przeżyć. I właśnie dlatego jest to idealna okazja do poproszenia ukochanej o zostanie żoną. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza zaręczyny na egzotycznych plażach, choć równie dobrze można zdecydować się na polskie morze.

Ekscytujące oświadczyny na szczycie góry

O oświadczynach na szczycie góry powinni pomyśleć zwłaszcza panowie, którzy razem z partnerką dzielą miłość do takich krajobrazów. Jednym z najromantyczniejszych pasm górskich w Polsce zdecydowanie są Bieszczady. Uklęknąć z pierścionkiem ze sklepu online Jubiler Ciesielscy na tle zapierających widoków można też m.in. w Tatrach, Pieninach czy też Karkonoszach. Na zaręczyny można zdecydować też się również podczas zagranicznego wypadu w góry.

Materiał partnera