Zabawki towarzyszą dzieciom niemalże od pierwszych dni życia. To właśnie wtedy umieszczamy w łóżeczku szumiące misie, które z czasem zamieniamy na grzechotki, gryzaki i innego rodzaju produkty. Doskonałym wyborem dla dzieci będą zabawki edukacyjne, które są nie tylko bezpieczne, ale również pozwalają dziecku nabywać nowe umiejętności czy lepiej poznawać otaczający je świat.

Edukacja dla maluszka

Pierwszy rok życia dziecka jest niezwykle istotny w kontekście rozwoju. To właśnie wtedy z malutkiego bobasa staje się ono samodzielnie poruszającym się młodym człowiekiem, który w dodatku jest żądny wiedzy i przygód. W ciągu pierwszego roku zabawki edukacyjne odgrywają znaczącą rolę. Dzięki nim maluch oczy się zależności, rozwija motorykę małą, uczy się samodzielnie poruszać. Zabawki edukacyjne w postaci książeczek pozwalają zainteresować niemowlaka otaczającym go światem i pokazać jego różnorodność. W tym czasie warto postawić na zróżnicowane zabawki o charakterze edukacyjnym, przez użytkowanie których maluch będzie mógł rozwijać się w prawidłowy sposób i we właściwym tempie.

Zabawki dla starszych dzieci

Zakup zabawek edukacyjnych jest niezwykle istotny także w przypadku nieco starszych dzieci, które samodzielnie odkrywają świat na przeróżne sposoby. W przypadku starszaków musimy zadbać o jeszcze większe zróżnicowanie zabawek edukacyjnych, bowiem niektóre z nich użytkowane są w domowym zaciszu, inne zaś na dworze czy podczas kąpieli. Pamiętajmy, że w wieku przedszkolnym dziecko zdobywa nową wiedzę i umiejętności właśnie poprzez zabawę. Choć rozwój nie przebiega już tak szybko, jak w pierwszym roku życia, to jednak dziecko uczy się coraz trudniejszych rzeczy. Dla starszaków idealnym wyborem będą różnego rodzaju gry czy układanki, które rozwijają wyobraźnię, ale też uczą nowych rzeczy i logicznego myślenia. Młodym artystom możemy zaproponować zestawy do malowania, zaś muzykom – zabawkowe instrumenty.

Jak wybrać zabawki edukacyjne dla dzieci?

Zabawki edukacyjne dobieramy przede wszystkim odpowiednio do wieku dziecka, jego zainteresowań i predyspozycji. Niezwykle istotne jest również bezpieczeństwo, dlatego musimy postawić na wysokiej klasy produkty, kupowane jedynie w sprawdzonych miejscach. Wybierając zabawki edukacyjne, zwróćmy uwagę na ich różnorodność. Jest to niezwykle istotne w kontekście nabywania przez dziecko kolejnych umiejętności, zgodnie z wiekiem oraz własnymi predyspozycjami.

Materiał partnera