Dobór odpowiedniego materaca do łóżeczka dziecięcego to dopiero początek. Trzeba również zadbać o to, aby znalazł się na nim pokrowiec, który zagwarantuje zdrowy i higieniczny sen dziecka. Na co należy zwracać uwagę podczas dobierania pokrowca na materac? Podpowiadamy!

Pokrowiec na materac – jakie spełnia funkcje?

Pokrowiec to nie alternatywa dla prześcieradła, lecz element ochronny, który niezależnie od stosowania prześcieradła, powinien się znaleźć na materacu. Chroni bowiem sam materac przed dostępem rozmaitych zabrudzeń, ale i rozwojem bakterii, grzybów czy zbieraniem się wilgoci, która łatwo może się przekształcić w bardzo szkodliwą pleśń.

Dzięki pokrowcowi sen maluszka staje się komfortowy i zdrowy. Odpowiednio dobrany pokrowiec zapewnia bowiem przewiewność, a przy tym jest delikatny dla skóry dziecka i nie podrażnia jej. Dodatkowo pokrowiec może oferować właściwości antybakteryjne, np. za sprawą dodatków jonów srebra.

Co równie ważne, wpłynie on również pośrednio na właściwą termoregulację, która u najmłodszych pociech jeszcze nie działa prawidłowo. Materac razem z pokrowcem zimą będzie zatem utrzymywał ciepło, a w porze letniej wyeliminuje ryzyko przegrzewania, co jest szczególnie ważne u dzieci, które zmagają się z nadmierną potliwością.

Pokrowiec chroni ponadto przed zabrudzeniami, które powstają na skutek ulewania się u maluszka, wycieków z pieluszki, ale i złuszczającego się naskórka czy też gromadzącego się kurzu. Dzięki temu materac dłużej zachowuje swoje właściwości i pozostaje higieniczny, a sen dziecka jest zdrowy i komfortowy.

Materiał na pokrowiec materaca – naturalny czy syntetyczny?

Wśród pokrowców na materace dostępne są te bazujące na materiałach naturalnych, ale i syntetycznych. W pierwszej kategorii znajdziemy m.in. pokrowce bawełniane, które są przyjazne dla skóry dziecka, dobrze odprowadzają wilgoć i zapewniają przewiewność. Pokrowce z surowców syntetycznych należą do produktów tańszych, ale wcale nie muszą być gorsze pod względem jakości, ponieważ powstają na bazie nowoczesnych technologii, które gwarantują ich odpowiednie wykonanie, zgodnie z potrzebami najmłodszych użytkowników.

Dobrze sprawdzają się również dzianiny funkcyjne, np. Tencel, który gości w pokrowcach na materace dostępnych na stronie https://rekuku.pl/pl/. Zapewnia on odpowiednią cyrkulację powietrza, jest antybakteryjny i antyalergiczny. Wśród innych polecanych materiałów wymienia się także ekologiczną bawełnę czy też naturalny bambus.

Wygodne zakładanie i zdejmowanie

Nie da się uniknąć zabrudzeń na pokrowcu w przypadku korzystania z niego przez małe dziecko. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jak wygląda zapinanie pokrowca i czy nadaje się on do prania w wysokiej temperaturze. Dzięki temu będzie można łatwo utrzymać go w czystości.

Pokrowiec, który ma chronić materac, ale i gwarantować dziecku spokojny i zdrowy sen, powinien być trwały, przewiewny, przyjazny dla skóry i antyalergiczny. Szukajmy produktów sprawdzonych, atestowanych oraz bezproblemowych w utrzymaniu w czystości.

Artykuł sponsorowany