Dieta dziecka to jeden z ważniejszych elementów wpływających nie tylko na jego dobre samopoczucie, ale też na stan zdrowia i rozwój niemal całego organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby młody człowiek miał dostęp do zdrowych i pełnowartościowych, co ważne sprawdzonych produktów. Moda na zdrowe jedzenie rośnie nie tylko wśród dorosłych, ale też wśród dzieci szkolnych i ich rodziców. Co zatem powinno znaleźć się w sklepikach szkolnych? Poniżej kilka ciekawych propozycji nie tylko dla rodziców, ale także dla dostawców takich towarów do szkół.

Produkty dla uczniów – co mówią przepisy?

To, co znajduje się na półkach sklepików szkolnych, czy automatów z przekąskami nie może być przypadkowe. Reguluje to bowiem tzw. „ustawa sklepikowa”, która weszła w życie we wrześniu 2015 roku. Jest to konkretnie Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Jak się okazuje, zdrowa żywność w sklepikach szkolnych niekoniecznie musi być pozbawiona walorów smakowych i nudna. Takie przekąski mogą być smaczne i co więcej, mogą prezentować się niezwykle dobrze. Kolorowe opakowania przyciągają wzrok, a ciekawa grafika to zapowiedź walorów smakowych tych produktów. Suszone owoce, tylko naturalne cukry, chrupiące orzeszki to coś, co uwielbiają nasze pociechy. To wszystko znajduje się w propozycji od Bakalland.

Sklepik szkolny – najcenniejsze produkty

Taką propozycją są pozbawione dodatku cukru, syropu glukozowego, tłuszczu palmowego i tłuszczów utwardzanych batoniki z serii Bakalland BA! 100% Natury. Są to najwyższej jakości surowce w formie batonów w pełni naturalnych recepturach. Co ważne 99 proc. ich składu to owoce, orzechy i ziarna. Do tego oferta ta jest bardzo różnorodna, bo w każdym z batonów znajduje się 5-4 składników, takich jak: pasta z daktyli, płatki owsiane, pasta orzechów ziemnych, a ponadto między innymi liofilizowane owoce: czarny bez, malina, czarna porzeczka i inne.

W taki asortyment doskonale wpisują się też BA!rdzo bakaliowe Tabliczki. Nowości w znakomity sposób odwracają proporcje tradycyjnych słodyczy. Tutaj bowiem to 74 proc. stanowią bakalie, natomiast tylko 25 proc. to czekolada. Co ważne produkty te dostarczają cennych składników. A wśród nich witaminy A i B6, PP, a także wapnia, magnezu, żelaza i błonnika. Zdrowa żywność w sklepikach szkolnych może być ciekawa!

Zdrowa żywność w sklepikach szkolnych – gdzie ją zamawiać?

Odpowiedzią na to pytanie jest konkretne miejsce, chodzi tutaj o nowoczesną platformę zakupową ebakalland.pl specjalizującą się w dystrybuowaniu na rynek produktów tego typu. Ważną informacją jest ta, że miejsce to skierowane jest do średnich i małych przedsiębiorstw. Zostało ono stworzone tak, aby zakup tych produktów odbywał się w sposób bardzo szybki i wygodny. Konkretnie oferta skierowana jest do ważnej części sektora B2B, a dokładnie: firm zaopatrujących biura, operatorów vendingowych, dostawców przekąsek do siłowni, agencji reklamowych, szkół i dużych korporacji. Takie zakupy to bardzo elastyczna forma współpracy. Kupujący dostosowują wszystko do własnych możliwości czasowych i wielu innych potrzeb, a to ze względu na to, że platforma dostępna jest siedem dni w tygodniu i przez całą dobę. Co ważne, każde zamówienie złożone do godziny 12.00 danego dnia, zostanie dostarczone już następnego. A paczki wysyłane są do dowolnej części naszego kraju. Tutaj nie ma ograniczeń!

Więcej na https://ebakalland.pl/edukacja.html


Materiał partnera zewnętrznego