Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to jeden z najważniejszych punktów przygotowań do narodzin dziecka. Przyszli rodzice muszą zadbać o kupienie wszystkich niezbędnych akcesoriów, które ułatwią im właściwe zajmowanie się niemowlęciem. Ogromny wybór przedmiotów dziecięcych nie ułatwia jednak zakupów. Jakie akcesoria powinny obowiązkowo znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka?

Ubranka dopasowane do pory roku

Niezbędnym elementem każdej wyprawki niemowlęcej są ubranka. Wybierając je należy pamiętać o tym, że w pierwszym roku swojego życia dziecko rośnie bardzo szybko – nie należy więc kupować ubranek „na zapas”, gdyż może się okazać, że dziecko z nich wyrośnie zanim zdążymy użyć ich wszystkich. W wyprawce powinny znaleźć się ubranka w rozmiarze 56-68 cm, które będą dobre w pierwszych miesiącach życia maluszka. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na materiał wykonania i wybierać dobrej jakości akcesoria uszyte ze 100% bawełny.

Ubranka dla niemowlaka muszą być koniecznie dostosowane do pory roku, w której przyjdzie na świat dziecko. Rodzice dzieci urodzonych w ciepłych miesiącach powinni zadbać o zakup body z krótkim rękawkiem, lekkich pajacyków oraz wiosenno-letnich czapeczek. Przyda się także lekki kocyk i kilka par body lub pajacyków z długim rękawkiem, które sprawdzą się na chłodniejsze dni oraz wieczorne spacery. Jeśli maluch przyjdzie na świat w zimie należy natomiast zainwestować w zakup ocieplanych pajacyków, body z długim rękawem, spodenek oraz ocieplanego kombinezonu na spacery. Przydadzą się także ciepła czapeczka, kocyk oraz rękawiczki.

Akcesoria kąpielowe i higieniczne

W wyprawce dla niemowlaka należy uwzględnić także zakup akcesoriów kąpielowych. Wśród nich powinny znaleźć się takie elementy, jak praktyczna wanienka na stelażu, w której będziemy mogli wygodnie wykąpać dziecko, ręczniki oraz kosmetyki odpowiednie do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia. Jeszcze przed narodzinami dziecka warto zadbać również o zakup pieluszek, zarówno tych jednorazowych, jak i tetrowych.

Dla niemowląt i małych dzieci doskonałym wyborem będzie ręcznik bambusowy ze specjalnym kapturkiem, który ułatwi osuszenie ciała i główki dziecka po kąpieli oraz zapewni wysoką higienę. Ręcznik bambusowy wykonany z wysokiej jakości przędzy bambusowej posiada doskonałe właściwości antyalergiczne, jest miękki i przytulny, a jego specjalna, chłonna struktura pozwala na szybkie osuszenie delikatnego ciała dziecka bez konieczności jej nadmiernego pocierania.

Wśród akcesoriów pielęgnacyjnych powinny znaleźć się także podstawowe kosmetyki pielęgnacyjne. Warto sięgać po markowe i certyfikowane wyroby, które nadają się do używania już od pierwszych dni życia dziecka. Przyszli rodzice powinni zaopatrzyć się w delikatny płyn do kąpieli, oliwkę do nawilżania skóry po kąpieli, krem ochronny do okolic pieluszkowych oraz sól fizjologiczną do przemywania oczu i noska dziecka. Dobrym wyborem będzie także zakup specjalnego proszku do prania do dziecięcych ubranek, który ochroni skórę dziecka przed kontaktem z silnymi substancjami zawartymi w klasycznych proszkach i płynach do prania.


Materiał partnera zewnętrznego