Kompletujesz wyprawkę dla dziecka? Sprawdź, co jest absolutnie niezbędne!

Warto za wyprawkę zabrać się odpowiednio wcześniej. To ważne, by wszystko było gotowe na przyjście dziecka, nawet nieco przed czasem. Oszczędzi to dodatkowego stresu przed porodem. Co koniecznie powinno znaleźć się w wyprawce dla dziecka? Sprawdź najważniejsze elementy, a także dowiedz się, jak sprytnie robić zakupy, dzięki gazetkom online.

Ubrania

Ubrania dla niemowlaka powinny być uszyte z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, czy bambus. Najważniejsze, by skóra mogła w nich dobrze oddychać, zapewniając komfort dziecku.

Co istotne, nie warto na początku kupować zbyt wiele ubranek dla niemowlaka, w końcu błyskawicznie z nich wyrośnie. Lepiej wybrać mniej ubranek, ale za to lepszej jakości i o prostym fasonie. Gazetka Pepco często pełna jest ciekawych i przystępnych cenowo propozycji ubranek dla niemowląt, starszych dzieci, jak i dorosłych. Do tego możesz też tam znaleźć przydatne akcesoria.

Higiena

Gdy mamy już ubranka, czas przejść do higieny dziecka. Zaleca się wybieranie preparatów, które można stosować od 1 dnia życia dziecka. Dobrą praktyką jest sprawdzanie atestów: Państwowego Zakładu Higieny, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Matki i Dziecka, czy Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Wśród kosmetyków i akcesoriów higienicznych nie powinno zabraknąć: płynów do mycia ciała, kremów ochronnych, cążków do obcinania paznokci, specjalnych proszków do brania dla niemowląt, czy miękkiej szczotki do włosów.

Tutaj przyda Ci się gazetka Kaufland bądź gazetka Lidl, gdzie często pojawiają się oferty skierowane do przyszłych rodziców. Warto uważnie śledzić zmieniające się promocje, by niczego nie przegapić.

Akcesoria do mycia

Także do mycia dziecka przydadzą się konkretne akcesoria. Z pewnością wygodna będzie specjalna wanienka do mycia, a także termometr do sprawdzenia temperatury wody.

Spacery

Na wózku dla dziecka zdecydowanie nie warto oszczędzać. Powinien on zapewniać dziecku bezpieczeństwo, ale także być wygodny. Sprawdź, czy jest wyposażony w takie podstawowe elementy, jak: folia przeciwdeszczowa, parasolka, czy osłonka z siateczki przeciwko owadom.

Skoro mowa o spacerach i przemieszczaniu się, to kolejnym niezbędnikiem jest fotelik samochodowy, zapewniający bezpieczeństwo, jak i komfort w czasie podróży.

Inne przydatne akcesoria

Istotne są także wszelkie akcesoria związane z karmieniem. Dla mamy przydadzą się wkładki laktacyjne, laktator, czy poduszka o kształcie rogala, która ułatwia ułożenie dziecka do karmienia piersią.

Nie da się ukryć, że ulubioną i jedną z ważniejszych czynności dla niemowlaka jest sen. Zadbanie o jego komfort trakcie snu jest bardzo ważne, dlatego prócz wygodnego łóżka przydadzą się także specjalne poduszki, śpiworek do wózka, lekkie kocyki, kołdra. Zamiast łóżka możesz wybrać dla niemowlaka kosz Mojżesza, kołyskę bądź dostawkę do łóżka rodziców.

Sprytne zakupy wyprawki dla dziecka

Nie warto tracić czasu na poszukiwania konkretnych elementów wyprawki dla dziecka stacjonarnie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest sprytne działanie, które zaoszczędzi Ci sporo czasu! O czym mowa? Sprawdzaj gazetki interesujących Cię sklepów i dopiero, gdy znajdziesz w nich coś odpowiadającego Twoim potrzebom, to udaj się na zakupy.

Dobrym pomysłem jest bycie na bieżąco z ofertą ulubionych sklepów poprzez przeglądanie gazetek online na przykład na https://www.gazetkonosz.pl. To znacząco ułatwia zakupy! Mamy nadzieję, że teraz zakupienie wyprawki dla dziecka będzie o niebo łatwiejsze!


Materiał partnera zewnętrznego